Znova by sme si vybrali Ekonomické stavby

Naša rodina potrebovala trochu viac miesta. Deti dorastali, mali 12 a 10 rokov a my sme mali byt 2+1. Keď nám ponúkli byt na odkúpenie za vysokú cenu, zvažovali sme, čo ďalej."

Investorov zaujal inzerát s ponukou firmy Ekonomické stavby v časopise Môj dom. Predovšetkým ich upútala možnosť začať výstavbu s minimálnym množstvom voľných financií. „Pozemok pre stavbu sme mali už dlhšiu dobu zakúpený, ale chýbala nám práve väčšia hotovosť na zahájenie stavby.

Klienti veľmi radi využili väčšinu služieb, ktoré Ekonomické stavby ponúkajú, tak aby spríjemnili investorom cestu za ich snom.

Plne sme využili možnosť pri zabezpečení financovania stavby. Aj to bol hlavný dôvod, pre ktorý sme sa rozhodli pre výstavbu nášho rodinného domu osloviť firmu Ekonomické stavby. Tiež sme pracovníkom ES radi prenechali starosti so zabezpečením stavebného povolenia, takže sme s ním nemali žiadne starosti. Všetko zariadila po podpísaní firma Ekonomické stavby."

Manželia si vybrali dom zo zaslaného katalógu. V priebehu realizácie projektu urobili spoločne s projektantom niekoľko zmien, aby dom plne vyhovoval potrebám rodiny.

Vnútorná dispozícia sa otáčala a vzhľadom k pozícii pozemku a prístupu do domu, tiež došlo k určitým úpravám interiéru. Počas schvaľovania štúdie došlo k ďalším úpravám. Ešte aj počas stavby došlo k drobným zmenám oproti projektu. Všetko prebehlo k našej plnej spokojnosti."

Po vydaní stavebného povolenia sa začalo s realizáciou domu. Investori spoločne so zástupcom ES pravidelne dochádzali na stavbu, aby kontrolovali priebeh a kvalitu prevedených prác.

Výstavba prebiehala v niekoľkých etapách, medzi ktorými boli určité časové prestávky spôsobené klimatickými podmienkami, technologickými pauzami, ale aj určitou vyťaženosťou jednotlivých pracovných skupín. Najväčšie omeškanie bolo pri vybavovaní hypotekárneho úveru. V globále je potrebné ale povedať, že napriek niektorým sklzom, bola výstavba domu prevedená vo veľmi prijateľnom časovom horizonte."

V novom dome sa nám býva veľmi dobre. Volili sme jednoduchý, funkčný dom, ktorý sa architektonicky hodí do tunajšieho prostredia, kde každý člen má svoj kút a zároveň sa jeden druhému nestratia, ale tiež taký dom, ktorý plne vyhovuje nášmu štýlu. Ide jednoznačne o zmenu k lepšiemu. Aj keď  je to pre nás teraz určite finančne ťažšie, sme radi, že sme sa rozhodli pre výstavbu domu a nie pre kúpu bytu. Tiež si myslím, že naša voľba a výber toho, kto nám bude stavbu realizovať bola správna a že pokiaľ by sme sa mali znova rozhodnúť, by sme sa rozhodli rovnako."

pán Burian