Bývanie v prízemnom dome po 10 rokoch

Pravidelne vám prinášame príbehy ľudí, ktorí sa rozhodli opustiť svoje pôvodné bývanie a postaviť si dom. Dnes vám sprostredkujeme názor pána Pavla. Ten vo svojom dome býva už viac ako 10 rokov. Aké sú jeho pocity a čo by zmenil?

V tomto príbehu sa budeme snažiť byť vám užitočný v poskytnutí pohľadu manželského páru, bývajúceho vo svojom rodinnom dome už viac ako 10 rokov. Aké rozhodnutia sa im osvedčili a čo by naopak urobili inak? Nelutujú toto rozhodnutie? Zvládajú dom finančne splácať?

Pre aký typ domu ste sa rozhodli?

„Stavebnou spoločnosťou som si dal postaviť prízemný bungalov.”

Ste radi, že ste sa rozhodli pre bungalov?

„Áno, dom je situovaný veľmi dobre, pretože na pozemku máme kľud, blízkosť prírody, ale aj verejnej dopravy. Priestorovo, máme prízemný dom veľmi dobre riešený a chválime si najmä možnosť prechodu na vonkajšiu terasu až do záhrady, ktorú zbožňujeme a trávime v nej veľa svojho voľného času.”

Čo dispozičné a technické riešenia. Ste spokojný so svojimi rozhodnutiami?

„Čo sa týka technických parametrov, zvolili sme tepelné čerpadlo a v celom dome sme zaviedli podlahové kúrenie. S týmto výberom sme aj po rokoch užívania veľmi spokojní a bolo to jednoznačne dobré rozhodnutie. Čo by som však zmenil, je dispozičné umiestnenie a spôsob odvetrania WC. Naopak sa mi ale veľmi páči kuchyňa, prepojená s obývacou izbou a prechodom až na terasu. Toto riešenie pekne otvára priestor domu a vytvára príjemnú atmosféru pre stretnutia s priateľmi, či s rodinou, poskytuje pekné výhľady a zabezpečuje dostatok denného svetla v srdci domu.”

Ako je to so splácaním domu. Dokážete ich splácať? Sú splátky únosné?

„Firma, ktorej som si dal dom postaviť, ponúka špeciálne finančné programy, navrhnuté tak, aby ich ľudia dokázali s ľahkosťou splácať. Výšky splátky sa dajú nastaviť na zvládnuteľnú úroveň. Vybral som si program s názvom ”Nulová hotovosť”, čo znamená, že som nemusel na začiatku preukázať ani vkladať do stavby veľký kapital. Dom postupne splácame a za tie roky sa ešte nestalo, že by som mal s niektorou zo splátok problém.”

A aké sú vaše aktuálne pocity z bývania v dome?

„Zo všetkého najviac asi oceňujem súkromie, prinášajúce pokoj a úľavu od pracovného zaťaženia. Milujem svoju záhradu a na terase sa rád stretávam s priateľmi. S manželkou sa v dome cítime spokojne, nič nám nechýba a hodnotíme to ako dobré rozhodnutie, ktoré by sme určite urobili znova.”