Cesta k vysnívanému cieľu

Pani Veronika s manželom, chceli stavať svojpomocne. Nepodarilo sa im však vybaviť hypotéku a tak oslovili stavebnú firmu.

Túžili postaviť dom, no hypotekárny úver im nechceli schváliť. Jedného dňa však našli spôsob, ako si svoj sen splniť.

Ako ste našli spôsob, ako postaviť dom aj napriek tomu, že vám neschválili úver v banke?

„Našli sme reklamu na stavebnú firmu, ktorá nás oslovila. Na ich stránke sme objavili aj výhodné ponuky financovania a získali sme nádej, že náš sen, môže byť zrealizovaný. Okrem toho, že nám vedeli pomôcť so sprostredkovaním hypotéky, dokázali aj nájsť vhodný pozemok a vybaviť všetku administratívu, čo nás veľmi milo potešilo.”

Vybrali ste si jeden z typových domov stavebnej firmy?

„Áno. Pri výbere domov nás najviac zaujali domy z radu Katka. Ide poväčšine o bungalovy s modernou fasádou a veľkými francúzskymi oknami s priechodom na záhradnú terasu. Konkrétne sme si vybrali dom Katka 12 s dispozíciou 4+kk.”

Čo nasledovalo po výbere ideálneho domu pre vás?

„Po výbere vhodného pozemku a domu, sprostredkovaní hypotéky a nastavení financovania, ktoré by bolo pre nás trvalo únosné, sme sa pustili do prípravných prác.

Najskôr sme zabezpečili pripojenie vody a elektriny k domu a do pol roka sa už začalo s výstavbou samotného domu.”

Dali ste si postaviť dom na kľúč?

„Áno, dom sme si dali postaviť na kľúč a tak sme boli odbremenení od množstva práce. Často sme pozorovali ako dom rastie. Chodievali sme sa starať o záhradu a tešili sa na moment, kedy sa všetky práce dokončia a my sa budeme môcť nasťahovať do novučičkého domu.”

Aké bolo vaše vtedajšie bývanie?

„Zatiaľ sme bývali v prenajatom byte. Možno aj vďaka tomu sme si vedeli predstaviť, aké asi bude splácanie hypotekárneho úveru. Mnoho ľudí si uvedomuje, že namiesto toho, aby platili za mesačný prenájom bytu, môžu radšej splácať svoj vlastný dom. Do budúcnosti im to tak vytvorí väčšie bohatstvo, narozdiel od platenia za niečo, čo nikdy nebude ich. Preto sme radi, že sa nám podarilo urobiť taký veľký krok v našom živote.”

Ako sa vám v novom dome býva?

„Presťahovali sme sa z bytu do domu a máme radosť z väčšieho miesta na život, zo súkromia a ticha. Som ešte na materskej dovolenke a užívam si čas so svojim bábätkom. Život v dome je omnoho komfortnejší. Len tak vyjsť na ulicu kočíkovať, zobrať si bicykel alebo sa občas prejsť do blízkej prírody má svoje čaro. Ocenia to najmä rodičia malých detičiek.”

Je ešte niečo, čo by ste si chceli doma dokončiť?

„V blízkych dňoch si plánujeme zveľadiť záhradu, urobiť na dvore poriadok, vytvoriť peknú terasu pred domom a možno aj postaviť garáž.”