Radosť z pomoci od Ekonomických stavieb

Manželia Prachniaroví po založení rodiny začali snívať o vlastnom rodinnom dome. Pretože obaja vyrástli na vidieku, veľmi dobre vedeli, aká je záhrada poskytujúca voľnosť pohybu a bezpečie pre deti dôležitým prvkom. A vďaka niekoľkým dobrým rozhodnutiam si svoj sen mohli splniť.

O stavbe domu svojpomocne vôbec neuvažovali. Hlavným dôvodom bol predovšetkým nedostatok času, ale tiež komfort nechať si postaviť dom na kľúč. Preto zverili stavbu odborníkom a tešili sa na to, až si hotový dom začnú zariaďovať.

Prvým krokom bolo vybranie vhodnej stavebnej firmy, ktorá by im dom zrealizovala. „Začali sme tým, že sme sa pýtali známych na ich skúsenosti. Bola nám odporučená spoločnosť Ekonomické stavby, s.r.o., ktorú sme následne oslovili. Ich profesionálny a ústretový prístup spolu s ponukou služieb nás od začiatku natoľko oslovili, že už sme nehľadali ďalej. Po stretnutí so zástupcom firmy bolo jasné, komu svoju stavbu zveríme."

Klienti si vybrali dom z ponukového katalógu, typový dom v projektovej fáze spoločne s odborníkmi upravovali tak, aby plne vyhovoval požiadavkám klientov. Samotné financovanie stavby prinieslo aj príjemný bonus.

Začiatok stavby sme hradili z vlastných zdrojov, ďalšie etapy pomocou hypotekárneho úveru, s ktorým nám poradili odborníci z ES. Oni nám tiež sprostredkovali možnosť získať štátnu podporu o ktorej sme ani netušili, že existuje. Naviac nás príjemne prekvapilo, že za nás Ekonomické stavby, s.r.o. vybavili všetku administratívu spojenú so stavebným povolením a to bezplatne. Musíme ale povedať, že finančné poradenstvo, ktoré nám bolo v rámci ES na kľúč poskytnuté, rozhodne predčilo naše očakávania."

Samotná stavba domu bola zahájená na jeseň.

Vzhľadom k tomu, že sa začalo stavať neskoro na jeseň, mal harmonogram prác malé oneskorenie, ktoré však zavinilo počasie. S tým sa musí vždy počítať, zime človek nerozkáže. Na stavbe sme trávili veľa času a niekoľkokrát týždenne sme chodili s radosťou sledovať, ako naše nové bývanie rastie."

Odovzdanie domu sa stalo radostným okamihom. „Konečne bývame presne podľa našich predstáv!"

Manželia Prachniaroví