Radosť programom od Ekonomických stavieb

Súžitie niekoľkočlennej rodiny sa nezaobíde bez kompromisov. Manželia Tesároví bývali dlhé roky v podnájme vo veľkom meste a aj vďaka dostupnosti vzdelania pre svoje deti boli so svojim bývaním viacmenej spokojní. Časom v nich však spolu s neustále rastúcim nájmom a energiami zablysla túžba po vlastnom bývaní, ktoré by im poskytlo väčší kľud a súkromie. Potom, čo sa deti osamostatnili, sa rozhodli si splniť svoj dávny sen.

Vzhľadom k tomu, že nie sme z oboru a chýbajú nám príslušné znalosti, svojpomoc v našom prípade nepripadala do úvahy. Stavba na kľúč znamenala časovú úsporu a rozhodne menej starostí."

Na počiatku celého procesu si investori určili kritériá, ktoré mali pre nich najväčšiu váhu. Medzi ne patril napr. prístup k zákazníkovi, cena a rýchlosť stavby. Začali sledovať reklamu, inzerciu v časopisoch a prezerať katalógy najrôznejších spoločností. Porovnávali jednotlivé možnosti a nakoniec si spomedzi niekoľkých spoločností vybrali. „V Ekonomických stavbách sme absolvovali asi tri jednania, pokiaľ padlo konečné rozhodnutie, že sú tí praví."

V katalógovej ponuke hotových projektov ES nás zaujal jeden konkrétny typ domu. Vyhovovala nám jeho veľkosť aj cena a bol vhodný aj z hľadiska charakteru nášho pozemku. Nechali sme na ňom previesť drobné úpravy, týkajúce sa predovšetkým vnútornej dispozície miestností v podkroví."

Investori si zo širokej ponuky programov vybrali ten najvhodnejší, ktorý im pomohol riešiť aj finančné zabezpečenie stavby. „Vzhľadom k tomu, že sme nemali takmer žiadne úspory, prišiel nám vhod program Ekonomických stavieb s.r.o. s názvom „Nulová hotovosť", ktorý spočíva v šikovnej kombinácii preklenovacieho a hypotekárneho úveru. Žiadnu hotovosť sme teda nepotrebovali, čo nám všetko v podstate zjednodušilo a stavba mohla začať niekoľko mesiacov po podpísaní zmluvy."

Stavba domu sa plynule rozbehla a prebiehala podľa vopred časového harmonogramu.

Stavenisko sme navštevovali niekoľkokrát týždenne a s potešením sme sledovali každý pokrok. Všetko išlo podľa plánu, došlo len k drobnému zdržaniu pri zastrešovaní hrubej stavby, ale všetko sa nakoniec dohnalo a my sme boli veľmi spokojní."

Manželia Tesároví