Z “hlúpeho” nájmu do “Chytrého”

Manželský pár so štyrmi deťmi býval v podnájme. Platením nájmu tretej osobe teda aj po rokoch nezískali žiaden majetok. Na internete však našli stavebnú spoločnosť so zaujímavým programom financovania. Vďaka Ekonomickým stavbám si v rámci mesačného poplatku za nájom vlastne mohli splácať svoju nehnuteľnosť. ES ponúkajú možnosť financovať dom bez akejkoľvek lustrácie a bez preukazovania príjmov banke.

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti Ekonomické stavby a ich programoch financovania?

“Mnoho informácií sme sa dozvedeli na internete. Následne sme si dohodli návštevu u ES v Košiciach, kde nám všetko podrobne vysvetlili. Hľadali sme spôsob, ako by sme mohli bývať vo vlastnom a nezadĺžiť sa pritom banke. Platiť bežný nájom sa nám zdalo neefektívne. Našli sme spoločnosť Ekonomické stavby, ktorá ponúka možnosť kúpy nami vybraného pozemku na náklady firmy a rovnako aj stavbu ľubovoľného domu z ich ponuky typových, katalógových domov. Ako zálohu sme z vlastných zdrojov zaplatili 15% z ceny domu a pozemku. Počas stavby sme už ďalej nič neplatili. Až po nasťahovaní sme platili mesačné splátky, ktoré však boli nižšie ako bežný nájom v rodinnom dome. Takto si postupne splácame náš nový dom.”

Po akom dome ste túžili?

“Z ponuky sme si vybrali pomerne rýchlo. Stavali sme na našom vlastnom pozemku. Zaujal nás dom Blanka. Moderný poschodový dom do 100 m². Dom sme následne upravili podľa vlastných požiadaviek. Je skvelé, že Ekonomické stavby ponúkajú takúto službu svojim klientom. Úprava projektu bola v cene, takže sme za tieto služby aj ušetrili.”

Ako išlo vybavovanie administratívy pre novostavbu?

“So všetkou administratívou nám ochotne pomohla stavebná spoločnosť. Rovnako ako projekt, nám zadarmo vybavili aj stavebné povolenie, čo nám navyše ušetrilo množstvo času. Mám vlastnú firmu a potešilo ma, že nemusím strácať svoj čas chodením po úradoch.”

Sledovali ste dianie na stavbe?

“Stavbu sme sledovali od začiatku do konca. Bolo úžasné pozorovať, ako náš dom postupne rastie. Veľmi ma potešila kvalita prevedených prác. Pravidelne sme mali aj kontrolné dni, kde nám manažér stavby ochotne vysvetlil všetko, čo nás zaujímalo. Našlo sa niekoľko maličkostí, ktoré sme chceli v priebehu stavby upraviť a ES nám vždy v našich požiadavkach vyhoveli. Konečný výsledok je presne podľa našich predstáv.”

Ste spokojní s vašim novým bývaním?

“Býva sa nám super a nič by sme nemenili. Program Chytrý nájom bol pre nás skvelým riešením, ako si postupne splácať svoje bývanie namiesto platenia drahého nájmu. Sme radi, že sme si vybrali spoločnosť Ekonomické stavby. Chceli by sme poďakovať celému tímu ES a hlavne pánovi Homovi – manažérovi stavby, ktorý nám vždy veľmi dobre a odborne poradil. Jeho prístup k nám ako ku klientom bol skutočne profesionálny.”