Vysoká kvalita stavby od ES

Každý, kto prežil svoje detstvo na pokojnom vidieku ako pán Tomáš, pochopí, že takýto človek si len ťažko zvyká na život v rušnom veľkomeste. A preto sa aj on po založení rodiny snažil o návrat ku koreňom a stavba vlastného bývania, bola kompromisom pokojného bývania a možnosti dochádzanie do zamestnania.

„Pôvodným zámerom bolo nechať si postaviť iba hrubú stavbu a zvyšok dokončiť svojpomocne. Ale po konzultácií s priateľmi, ktorí už mali so stavbou svojpomocne skúsenosti, som sa nakoniec rozhodol nechať si doviesť stavbu do fázy pre bežné užívanie. Svojpomocne som si realizoval iba kúpeľňu a dve detské izby ".

Výber stavebnej spoločnosti

„Prvé stretnutie sme mali s riaditeľom Ekonomických stavieb, ktorý nám ochotne odpovedal na všetky naše otázky, bez nátlaku. Rozhodnutie nechal úplne na nás, bez použitia obľúbených marketingových ťahov alebo planých sľubov. Naopak, sám nám odporučil aby sme si premysleli tak zásadné rozhodnutie".

Projektovanie domu

„Na stretnutie sme išli už s vybraným projektom rodinného domu Magda. Chceli sme tu však zmeniť obvodové múry a vnútorné dispozície domu. Po prednesení všetkých našich požiadaviek na zmeny sme dostali projekt, ktorý po niekoľkých spoločných sedeniach spĺňal všetky naše požiadavky".

Stavebné povolenie

„Bohužiaľ mám zlé skúsenosti s rokovaním s úradmi, tak som ponuku vybavenia stavebného povolenia od ES rád využil a môžem povedať, že toto uľahčenie práce zo strany ES veľmi oceňujem".

Financovanie stavby domu

„Financovanie stavby prebiehalo z hypotéky, kedy sme postupne platili jednotlivé dokončené etapy stavby. Tu musím vyzdvihnúť prácu manažéra stavby, ktorý s nami odovzdávanie jednotlivých dokončených etáp konzultoval a tým nedochádzalo k žiadnym anomáliám a problémom. Tiež sme nemuseli platiť nič vopred a pri odovzdaní hotového domu nám bolo odovzdané finálne vyúčtovanie stavby ".

Výstavba domu

„Stavbu som sledoval naozaj nepretržite. Bol som pri výkope základov, zaliatí základovej dosky, stavbe obvodových stien, stropov, strechy, priečok, podláh, obkladov, elektriny, plynu… Jednoducho som bol pri každej fáze stavby a spoločne s manažérom som kontroloval dodržiavanie stavebných postupov a kvalitu použitých materiálov. Považujem to tak za správne a vďaka tomu sa v budúcnosti vyhnem pochybnostiam o kvalite odvedenej práce. Takto môžem s čistým svedomím potvrdiť, že na mne ES nikde nešetrili a stavbu odviedli vo vysokej kvalite ".

V novom dome

„Život v novom dome je naozaj nádherný. Už len ten pocit, že je všetko nové, čisté, vykonané podľa našich predstáv a že sa nemusí nič búrať, škriabať, maľovať. Momentálne nás najviac zamestnáva rozmiestnenie nábytku, úpravy na záhrade, stavba záhradného domčeka… ".

pán Pudil