Pre deti to najlepšie

Nevyhovujúce bývanie môže celej rodine pekne otráviť život. Malý byt s minimom úložného priestoru, navyše v bytovom dome pri hlavnej ceste, večné dohadovanie sa so susedmi ohľadom upratovania spoločných priestorov, bez súkromia a žiadna záhrada pre deti.

„Najdlhšie zo všetkého sme vyberali stavebný pozemok. Dva roky sme pátrali po nejakom peknom, kľudnom mieste s dobrou dopravnou dostupnosťou a samozrejme za priaznivú cenu. A keďže sme nemali so stavaním žiadne skúsenosti a chceli sme sa radšej venovať deťom ako miešať maltu, nastalo obdobie hľadania stavebnej spoločnosti, ktorá by nám postavila dom na kľúč ".

Výber stavebnej spoločnosti

„Chodili sme na stavebné veľtrhy, navštívili niekoľko vzorových domov, porovnávali ponuky, ceny a záruky. Mnoho firiem sme z najrôznejších dôvodov zamietli, až nám zostala tá posledná, Ekonomické stavby s.r.o., ktoré nám ponukli presne to, čo sme chceli. Dlhoročné skúsenosti v stavbe rodinných domov, vynikajúce referencie, možnosť platieb po jednotlivých etapách či pevne daná cena pri podpise zmluvy ".

Výber domu

„Zhodli sme sa, že chceme čo najjednoduchší tvar a úspornú prevádzku. Teda veľké okná predovšetkým na južnú stranu, malú plochu obvodových múrov, jednoduchú strechu a rovné, neznížene stropy na poschodí. V katalógu, ktorý sme si od ES nechali zaslať, sme videli typový dom, ktorý sa našej predstave veľmi podobal a rozhodli sme sa ho teda upraviť podľa nášho vlastného projektu".

Výstavba domu

„Keďže sa pozemok nachádzal v rovnakom meste, kde sme bývali, sledovali sme priebeh stavby aj niekoľkokrát týždenne. Mali sme vlastný stavebný dozor, s ktorým sme osobne kontrolovali každú etapu stavby a ktorý vyjadril veľkú spokojnosť s prístupom a konaním manažéra stavby ES ".

V novom dome

„Najkrajšie pre nás je, že nám náš dom umožnil splniť si svoje sny. Na záhrade sme si už vypestovali vlastné jahody a zasadili sme niekoľko ovocných stromov. Tiež sme si zaobstarali piáno, na ktoré v malom byte nebol priestor. Tiež si radi zakúrime v krbových kachliach a pozeráme sa do plameňov. A vieme, že sme pre nás a naše deti sme urobili to najlepšie ".

manželia Rabasoví