Vysnívaný dom bez uložených financií

Dá sa postaviť dom aj s takmer nulovou hotovosťou na účte? S Ekonomickými stavbami áno. Tomáš a Iveta to dokázali. Prečítajte si ich príbeh o splnenom priani.

Manželia Tomáš a Iveta najskôr investovali do pozemku. Neskôr sa rozhodli opustiť rušné mesto a na svojom pozemku postaviť dom. Nemali však takmer žiadne peniaze našetrené na jeho výstavbu. V tom čase sa dozvedeli o ponuke jednej zo stabilných stavebných spoločností – o programe Nulová hotovosť. Aký bol celý ich príbeh?

Tomáš a Iveta bývali v panelovom byte. Život v rušnej časti mesta im do určitého času vyhovoval. Mali blízko do práce, do školy, aj do obchodu. Pribúdajúcim vekom ale čoraz viac túžili po väčšom súkromí a tichu. Ich snom bolo postaviť dom v pokojnej oblasti mimo mesta.
Pred rokmi investovali svoje peniaze do kúpy pozemku. Prišiel čas, kedy sa reálne začali pohrávať s myšlienkou postaviť na tomto pozemku dom. Na stavbu však nemali takmer žiadne našetrené financie a tak pátrali po možnostiach, ako si aj napriek tomu splniť svoj sen čo najskôr. Prezerali si ponuky stavebných firiem a ich možnosti financovania. Od známych mali dobré referencie na spoločnosť Ekonomické stavby. Práve u nich narazili na program financovania s názvom Nulová hotovosť. Táto ponuka ich okamžite zaujala a po krátkom čase si dohodli osobné stretnutie v sídle spoločnosti.
Ochota a ľudský prístup ľudí z ES v nich vzbudil pocit dôvery. Na stretnutí im vysvetlili, ako ich finančné programy fungujú a spoločne vyhodnotili, že najvhodnejší pre nich bude naozaj práve program, s ktorým budú môcť začať stavať aj s takmer nulovou hotovosťou na účte.
Nasledoval výber vhodného domu. Uvažovali aj o drevostavbe, ale nakoniec sa kvôli negatívnej skúsenosti ich priateľov rozhodli pre murovaný dom. Ich pozemok bol ale úzky a navyše bolo potrebné dodržať požadovaný odstup od potoka, od susedného domu a tiež od blízkej cesty.
Výber domu ovplyvnili aj ich finančné možnosti. Z dôvodu vyššieho veku im neschválili požadovanú hypotéku a tak sa rozhodli pre menší dom, s dispozíciou 4+kk. Katalógový projekt domu upravili ich individuálnym potrebám, tak aby spĺňal kritériá úzkeho pozemku.
Stavbu na chvíľu zabrzdili potiaže so susedom, ktorý trval na posunutí domu o 1,5m. Všetko však dopadlo dobre a Ekonomickým stavbám sa nakoniec podarilo získať právoplatné stavebné povolenie pre svojich klientov a aj vzťahy so susedom sa rýchlo zrovnali.
Tomáš a Iveta chodili na stavbu niekoľko krát do mesiaca a sledovali, ako ich dom rastie. Dôveru plne vložili do rúk skúsenej stavebnej spoločnosti. Nad stavbou domu svojpomocne vraj ani neuvažovali. Uvedomovali si, že by ich to stálo omnoho viac času a peňazí. “Zohnať dobrých majstrov, ktorý majú voľný termín, by bolo náročné”, hovorí pán Novák. A dodáva, že nechať všetko na stavebnú firmu ich oslobodilo od mnohých starostí. Dom považujú za splnenie svojho veľkého sna. Do rušného mesta by sa už nevrátili a svoj pokoj a súkromie v dome si užívajú. Na nové prostredie si zvykli veľmi rýchlo.

manželia Iveta a Tomáš