Všetko je tak, ako malo byť

Rodina Vaňhových síce obývala slnečný a priestranný byt, avšak práve možnosť skĺbiť pracovné aktivity v meste a život v neďalekej malej obci sa im zdala ako ideálna kombinácia.

Stavba domu na kľúč

„Kľúčovú úlohu u nas hrali časové dôvody. Stavať niečo svojpomocne pri zamestnaní sa nám zdalo vysiľujúce a príliš zdĺhavé ".

Výber stavebnej spoločnosti

„Našim hlavným kritériom boli skúsenosti s murovanými stavbami, nechceli sme sa púšťať do žiadnych experimentov. Navštívili sme výstavu, kde sme sledovali a porovnávali ponuky jednotlivých spoločností. Práve na výstave sme sa presvedčili, že ES sú tí, ktorí náš dom postavia ".

Financovanie stavby domu

„Do začiatku sme investovali vlastné úspory a následne sme k postupnému splácaniu jednotlivých etáp využili hypotekárny úver. Program Mladá rodina a ich finančné poradenstvo nám to všetko veľmi uľahčili ".

Stavba domu

„Všetko prebiehalo podľa dohodnutého časového harmonogramu, až na malé zdržanie vplyvom nepriaznivého zimného počasia. Dom sme často navštevovali aj mimo odovzdávani jednotlivých etáp a s radosťou sme sledovali, ako nám naše bývanie rýchlo rastie. Všetko klaplo presne tak, ako malo. Sme radi, že sa na našom vysnívanom domčeku podieľali práve Ekonomické stavby ".

manželia Vaňhoví