Zbavili sme sa vysokých nájmov máme dom od ES

„Naším pôvodným bývaním bol byt. Za rozhodnutím, zaobstarať si vlastný dom, bola veľká túžba po vlastnom dome so záhradou a v neposlednom rade nechuť platiť vysoké náklady súvisiace s nájmom".

Dôvody stavby domu na kľúč

„Na stavbu svojpomocne sme nemali dostatok času a skúseností. Aj napriek manželovej šikovnosti a zručnosti, by sme tápali v širokej ponuke stavebných materiálov. Voľba, využiť na tieto účely stavebnú firmu, bola správna ".

Výber stavebnej spoločnosti

„Vedeli sme, že budeme hľadať medzi väčšími stavebnými firmami s veľkou praxou a výbornými referenciami. Nechceli sme sa zveriť do starostlivosti nejakej neskúskusenej a malej stavebnej firme. Ekonomické stavby spĺňali v tomto smere naše predstavy ".

Výber domu

„Prvý kontakt s firmou bol pravdepodobne na stavebnom veľtrhu. Tu sme dostali katalóg, v ktorom nás zaujala ponuka typových domov a široká ponuka programov a služieb pre zákazníkov. Z dôvodu časovej tiesne a vyťaženosti sme vyberali z bohatej ponuky domov v katalógu. Jediné, na čom sme trvali, bola varianta domu typu bungalov. Typovo a veľkostí nás najviac oslovil dom Kristína, ktorý sme si nakoniec nechali postaviť ".

Financovanie domu

„Stavbu sme financovali z hypotekárneho úveru".

Výstavba domu

„Stavbu sme navštevovali aj mimo pravidelné plánované kontrolné dni, organizovanej manažérom stavby. Približne sa jednalo o 3 návštevy týždenne ".

Život v novom dome

„V novom dome sa nám žije veľmi dobre. Sme s domom veľmi spokojní a nič zásadné by sme nemenili ".

manželia Hoškoví