Väčší životný priestor v dome od Ekonomických stavieb

Aj keď bývanie v panelákovom byte bolo pre štvorčlennú rodinu pohodlné, s postupom času sa jej členovia začali sťažovať na nedostatok súkromia a priestoru pre koníčky a záľuby.

Výber stavebnej spoločnosti

“Kontakt na ES sme našli na internete a ihneď nás zaujala široká ponuka služieb. Hneď od začiatku sme sa mohli podieľať na realizácii projektovej dokumetácie, tzn. mohli sme do plánov rovno zakomponovať naše predstavy a priania. Páčila sa nám otvorenosť a prístup zo strany pracovníkov ES. Ďalším veľkým plusom vo voľbe ES bola pomoc pri administratíve – získavaní potrebných dokumentov pre stavebné povolenie, pomoc pri získaní hypotekárneho úveru a aktívna účasť na všetkých fázach stavby ".

Financovanie stavby domu

„Stavbu sme financovali z hypotekárneho úveru. Keďže sme celú našu finančnú hotovosť použili na kúpu pozemku, využili sme na financovanie stavby tiež program ES – Nulová hotovosť , z dôvodu plynulého financovania stavby tiež preklenovací úver. Vďaka tomu stavba pokračovala podľa stavebného harmonogramu, nemuseli sme čakať, až banka uvoľní peniaze na už zrealizované stavebné etapy ".

Stavba domu

„Stavbu sme sledovali aj mimo plánovaných odovzdávaní jednotlivých etáp. Pri zistení akýchkoľvek nejasností bola spolupráca so stavbyvedúcim a manažérom stavby ústretová a na vysokej úrovni. Prípadné nejasnosti a drobné problémy boli vždy vyriešené k našej spokojnosti ".

Ako sa žije v novom dome?

„Každé z detí má konečne svoju vlastnú izbu, otec má dielňu, mama krásne vybavenú kuchyňu a všetci spoločne máme terasu a záhradu. Tá síce ešte nie je dokončená, ale už sa rysuje. Sme tu vo svojom, blízko prírody s možnosťou rozmanitého športového využitia ".

manželia Königoví