Už žiadne zdražovanie nájomného – máme dom od ES

Štvorčlenná rodina Špatenkových mnoho rokov spokojne žila v prenajatom byte. S pribúdajúcim časom však byt prestal dostačovať nárokom jeho štyroch obyvateľov a nájomné rok od roku vzrastalo. A keďže Špatenkoví vlastnili pozemok v pokojnej štvrti na okraji mesta, rozhodli sa svoju situáciu vyriešiť raz a navždy – zaobstarať si na pozemku nový priestranný rodinný dom.

Výber stavebnej spoločnosti

“Začali sme tým, že sme si stanovili kritériá, ktoré musí stavebná firma spĺňať a potom sme začali pátrať po firmách a študovať ich ponuky. Trvali sme predovšetkým na komplexných službách, tj. od ponuky projektu, vybavenia hypotéky až po samotnú stavbu. Nakoniec u nás vyhrali Ekonomické stavby ".

„Ekonomické stavby nielenže spĺňali naše kritériá, ale navyše mali dobré referencie a páčilo sa nám, že poskytujú záruky na dodržanie pevnej ceny stavby. Kľúčovým prvkom však bola ponuka programu financovania s názvom „nulová hotovosť", ktorý nám bol ušitý na mieru ".

Výber domu

“Úprimne povedané, mali sme jasno len v dispozičnom riešení a maximálnej sume, ktorú sme do stavby boli ochotní investovať. Konkrétny dom sme si potom vyberali z katalógu hotových projektov, ktoré sa nám veľmi páčili, rovnako ako ich veľkosť i cena. A keďže nám ES ponúkli zadarmo previesť v projekte úpravy podľa našich prianí, bolo rozhodnuté ".

Stavba domu

“Na stavbu domu som chodil  takmer každý deň, a keďže sme nevykonávali žiadne zmeny oproti pôvodným plánom, nemusel som si s ničím robiť hlavu. Mal som celý čas dobrý pocit z toho, že sme zadali stavbu takým odborníkom, ako sú pracovníci Ekonomických stavieb, ušetrilo nám to veľa času i starostí ".

manželia Špatenkoví