Teplo domova a zázemie pre rodinu

Manželia Kostilníkoví bývali v prenajatom rodinnom dome. Dom bol už starší, ale plánovali si ho odkúpiť a prerobiť. Neskôr však zistili, že jeho stav je horší, ako sa na prvý pohľad zdá a tak prehodnotili svoje rozhodnutie a postavili si nový dom.

Manželia Kostilníkoví si chceli vyskúšať život v rodinnom dome. Preto si prenajali starší dom na vidieku a tento spôsob života ich zaujal natoľko, že plánovali dom odkúpiť a zostať v ňom. Neskôr však zistili, že dom má niekoľko vád a jeho rekonštrukcia by bola nákladná. V tom čase u rodičov na návšteve náhodne narazili na katalóg Ekonomických stavieb.

Vždy ste vedeli, že chcete bývať v rodinnom dome? Bývanie v byte vám nevyhovovalo?

“Áno, vždy sme chceli bývať v rodinnom dome. Tento štýl bývania sme si vyskúšali na prenajatom dome a toho komfortu sme sa nechceli vzdať. Najprv sme uvažovali, že dom odkúpime a zostaneme v ňom bývať, no neskôr sme v ňom objavili mnoho skrytých vád a uvedomili sme si, aká nákladná by bola jeho rekonštrukcia. Preto sme sa rozhodli postaviť si nový dom.”

Ako ste sa dozvedeli o ponuke Ekonomických stavieb?

“Na ich katalóg sme náhodne narazili na návšteve u mojich rodičov. Mali ho pohodený na stole a nazreli sme doň. Bolo to práve v čase, kedy sme zvažovali odkúpiť starý dom, no neboli sme o tom na 100% presvedčení, kvôli už spomínaným vadám. Katalóg Ekonomiek nám vnukol myšlienku dať si postaviť nový dom. Na internete sme si našli viac informácií a dohodli osobné stretnutie”

Čo vás na Ekonomických stavbách najviac zaujalo?

“Zaujali nás ich finančné programy. Najmä program s názvom “Nulová hotovosť”. Najskôr sme si mysleli, že stavba nového domu by bola príliš nákladná, no s ich programami a zárukami sme vedeli, že to zvládneme. Páčili sa nám tiež ich služby, ako napríklad vybavenie stavebného povolenia. Je to administratíva, s ktorou by sme sa nechceli zaťažovať a bolo príjemné, keď povolenie vybavila firma za nás.”

Aký dom ste si vybrali? Zaujal vás niektorý z katalógu rodinných domov?

“Vybrali sme si dom Lenka 19. Projekt nám stavebný projektant následne upravil podľa našich požiadaviek a tiež ho prispôsobil možnostiam pozemku. Aj táto služba sa nám páčila. Nie každý sa stotožní s katalógovým domom a vďaka Ekonomkám sme nemuseli robiť žiadne kompromisy. Dispozícia nášho domu spĺňa všetky naše potreby.”

Dali ste si dom postaviť “na kľúč”?

“Áno, keďže so stavbou domu nemáme žiadne skúsenosti, dali sme si ho postaviť “na kľúč”. Vedeli sme, že zorientovať sa v tomto obore by bolo zdĺhavé a náročné. Preto sme všetko nechali na skúsenú stavebnú firmu a tešili sme sa na to, ako si dom zariadime podľa svojich predstáv. Pri stavbe sme nemali ani žiadne detailné predstavy a vždy sme si nechali poradiť.”

Ako sa vám vo vašom novom dome býva?

“Býva sa nám výborne. Do pôvodného domu by sme sa už vrátiť nechceli. Máme ešte zopár nedokončených terénnych úprav pred domom, no to najdôležitejšie už máme – teplo domova a zázemie pre rodinu.”