Z rušného mestského bytu na vidiek

Veronika a Milan využili finančné programy Ekonomických stavieb. Vďaka nim postavili dom a presťahovali sa z mestského bytu do domu v pokojnej oblasti.

Veronike a Milanovi sa narodilo dieťa. Ako mnohí rodičia, aj oni mu chceli ponúknuť viac ako život v panelovom byte. Snívali o svojom vlastnom dome v pokojnej oblasti, blízko prírody. Túžili po záhrade,  kde by radostne pobehovali deti a na ktorej by organizovali grilovačky pre svojich priateľov.

Kedy prišiel ten deň, keď sa váš sen začínal stávať realitou?

“Myslím, že to bolo v deň, kedy sme objavili ponuku Ekonomických stavieb. Na internete sme natrafili na ich finančné programy, výhody a presvedčil nás aj katalóg domov. Dohodli sme si osobné stretnutie, na ktorom sme sa rozhodli pustiť sa do spolupráce s Ekonomkami.”

Prečo ste oslovili stavebnú firmu? Stavať svojpomocne vás nelákalo?

“Obaja sme pracovne vyťažený a navyše so stavbou domu nemáme žiadne skúsenosti. Z rozprávania známych sme vedeli, že by nás to stálo mnoho energie a bolo by to zdĺhavé. Preto sme sa rozhodli nechať výstavbu na profesionálov. My sme sa zatiaľ mohli naplno venovať svojej práci a stavbu nášho nového domu sme sledovali pravidelne.”

Ako prebiehalo stretnutie na pôde Ekonomických stavieb?

“Boli veľmi milý a priateľský. Vykreslili sme im našu predstavu a finančné možnosti, oni nám na základe toho zostavili ponuku. Vybrali sme si poschodový murovaný dom. Nad drevostavbou sme ani neuvažovali. Následne sme sa dohodli na finančnom programe “Nulová hotovosť”. Zostávalo už iba nájsť vhodný pozemok, čo sa nám tiež podarilo.”

Ako dlho trvala stavba?

“Stavať sa začalo po schválení hypotéky a získaní stavebného povolenia. Od prvého príchodu bagrov na pozemok, trvala stavba takmer 15 mesiacov. Trochu nás zbrzdilo zimné obdobie, ale potom šlo už všetko podľa plánu.”

Ako sa vám býva vo vašom novom dome?

“Býva sa nám skvele. Dali sme si postaviť dom na kľúč a počas výstavby sme mali mnoho času premýšľať nad jeho zariaďovaním. Máme tu všetko tak ako sme si to predstavovali a je radosť tu bývať. Dom sa rýchlo stal našim domovom a odpočinok v záhrade je na nezaplatenie. Sme radi, že sme odišli z paneláku a odhodlali sa stavať.“