Stavba s ES je na 100% správna voľba

“Naše pôvodné bývanie bolo v mestskej časti v malom byte 3 + 1. Bývanie v tomto byte bolo pre našu početnú rodinu (3 deti a psy) veľmi nevyhovujúce, nepohodlné a dlhodobo neprijateľné. Vzhľadom k tomu, že sme mali vlastný pozemok, ktorý mal všetko potrebné pre prípadnú stavbu, tak naše ciele a kroky smerovali k realizácii nášho sna. "

Dôvod stavby domu na kľúč

„Od samého začiatku, kedy sme začali uvažovať o stavbe domu, bola stavba domu na kľúč jedinou našou voľbou. Zo skúseností získaných od priateľov a známych, ktorí svojpomocne stavali, sme vedeli, že tento spôsob stavby je veľmi časovo a psychicky náročný a teda pre nás nevyhovujúci. A tiež našou prioritou bola vidina kvalitného a rýchleho bývania v dome."

Výber domu a stavebnej spoločnosti

„Vybrať stavebnú spoločnosť bolo pre nás veľmi náročné. Je veľa stavebných firiem a rôznych informácií na internete.  Pre laika je  naozaj zložité zorientovať sa a zvoliť si správne. Ku katalógu ES sme sa dostali úplne náhodou a od tej doby sme ES začali porovnávať s ďalšími, do úvahy pripadajúcimi stavebnými firmami. Široká ponuka všetkého, čo sa týka výstavby domu a možnosti financovania, prehľadnosť a zrozumiteľnosť internetových stránok, skvelý osobný prístup zo strany manažérov firmy, komunikatívnosť, záruka spoľahlivosti a kvality, to všetko rozhodlo. Jednoznačne sme zvolili ES ako partnera pre stavbu nášho domu. "

Vybavenie stavebného povoleniia od ES

„Všetky, zložité administratívne záležitosti ohľadne vybavovania stavebného povolenia pre  boli pre nás odradzujúce. Možnosť nechať vštko zariadiť za nás firmu, bolo pre nás oslobodzujúce. Túto službu sme veľmi ocenili. "

Financovanie stavby

„Stavbu sme z časti financovali z vlastných zdrojov a  z časti z hypotekárneho úveru. Ten sme si vybavovali sami."

Výstavba domu

„Stavbu sme sledovali priebežne. Pravidelne s manažérom stavby ES sme mali možnosť navštevovať stavbu aj mimo preberajúcich dní. Celá stavba sa vždy dôkladne prešla a prediskutovali sme všetko, čo nové sa zrealizovalo  a vždy sme dostali informácie o ďalšom postupe. Stavba domu sa ničím nespomalila, naopak niektoré etapy boli hotové v predstihu a nasťahovať sme sa mohli skôr ako bolo plánované. Stavba s ES je 100% správna voľba ".

Život v novom dome

„Sme radi, že bývame v dome, kde máme svoje súkromie a svoj pokoj. Radi by sme doriešili oplotenie od susedov, čaká nás úprava záhradného domčeka a garážovej brány. "

pani Barbora Beranová