Stavba domu v dobrej atmosfére

Naše pôvodné bývanie bolo v paneláku na jednej z rušných hlavných tried. Okná boli síce situované do parku, ale na západnú stranu, a tak sme v lete doma zažívali nepríjemné teplo. Rodičia nám stavebnú parcelu ponúkli na stavbu domu. Preto sme sa rozhodli všetko predať a postaviť dom, v ktorom si príjemne užijeme dôchodok.

Výber domu a stavebnej spoločnosti

„Od samého začiatku sme mali jasno, že chceme tehlový dom. Aj keď nás trochu prekvapil fakt, že väčšina stavebných firiem presadzovala drevodomy. Hľadali sme firmu, ktorá všetko zorganizuje a urobí za nás, preto ES boli presne to čo sme hľadali, nakoľko známi nemali dobré skúsenosti so stavbou svojpomocne, resp. s viacerými dodávateľmi na jednej stavbe".

Výber domu

„Najviac nás oslovil dom Lucia 23, ktorý sme si vybrali v katalógu už doma. Na prvé stretnutie so zástupcami ES sme teda prišli už s konkrétnym výberom typu domu. V priebehu stavby sme postupne doriešili kúrenie, komín, technickú miestnosť, terasu, farebné prevedenie atď."

Riešenie stavebného povolenia ES

„S vybavovaním administratívy nemáme žiadne skúsenosti. Vieme, že to nie je činnosť veľmi príjemná. Preto sme uvítali ponuku ES vybaviť všetko za nás."

Financovanie stavby

„Stavbu sme financovali z vlastných zdrojov postupným predajom našich nehnuteľností, preto pre nás boli veľkou výhodou postupné platby po jednotlivých etapách."

Výstavba domu

“Stavba domu prebehla veľmi dobre, jednak nám prialo počasie a hlavne sme boli stále v kontakte s Manažérom stavby a všetko potrebné sme mohli riešiť ihneď. V zásade stavba prebiehala v dobrej atmosfére a jednania boli z oboch strán ústretové."

Život v novom dome

„Zvykli sme si okamžite. Už po mesiaci bývania by sme si nevedeli predstaviť, že sa vrátime do pôvodného bytu v paneláku, kde sme žili 30 rokov. Momentálne zveľaďujeme okolie domu. Je to pre nás práca náročná, ale príjemná. Tak si krásne žijeme na čerstvom vzduchu, v našom dome inšpirovaným gréckym štýlom!"

manželia Noskoví