Stavba domu s ES – skvelá voľba

“Pôvodne sme bývali v prenajatom dome v kľudnej a zelenej mestskej časti. Založili sme si tu rodinu, ktorá sa nám pomaly začala rozrastať a my sme zrazu potrebovali väčší priestor pre pohodlie našich detí a aj nás. Ďalší podstatný dôvod zaobstarať si vlastné bývanie bola investícia do vlastného.”

Dôvod stavby domu na kľúč

„Rozhodnutie stavať so stavebnou spoločnosťou bolo celkom jednoduché. V prvom rade nám chýbali skúsenosti so stavbou domu, naviac máme obmedzené časové možnosti a brali sme do úvahy aj odporúčania známych. Je rozumné nechať svoju prácu profesionálom a venovať sa svojej práci. Tento krok sa každopádne ukázal ako veľmi rozumný, vyplatil sa nám a sme veľmi radi, že dom stavala práve Vaša firma – ES.”

Výber domu a stavebné povolenie

„Výber stavebnej spoločnosti bola pre nás jasná a rýchla voľba. Spoliehali sme sa na bohaté a niekoľkoročné skúsenosti kamaráta, ktorý sa v tejto oblasti stavebníctva pohybuje. Naša pôvodná predstava domu bol bungalov. Vzhľadom k miestnemu rozhodnutiu sme od tohoto ustúpili a vybrali sme si poschodový dom. Škála týchto domov je v ponuke ES tak veľká a zaujímavá, že výber nám zabral niekoľko večerov. Nakoniec nás najviac zaujal dom Blanka 4, ktorý sme si nechali podľa našich predstáv upraviť.”

Vybavenie stavebného povolenia od ES

„Človek musí obetovať veľa času na zabezpečenie celej dokumentácii. Preto sme veľmi radi uvítali túto službu, ktorú ES zabezpečuje bezplatne. ES všetko vybavili a zariadili za nás. Z našej strany bolo treba iba podpísať plné moci. Je to služba na nezaplatenie.”

Financovanie stavby

„K financovaniu stavby sme zvolili kombináciu hypotéky a stavebného sporenia, kde sme využili služby našej banky, ktorej sme klientami dlhé roky. Aj keď financovanie zo strany ES bolo zaujímavé a určite hodné zváženia.”

Výstavby domu

„Stavbu domu sme pravidelne sledovali. Dohľad nad kvalitou prác vykonával náš externý stavebný dozor a z jeho strany nikdy nevznikla požiadavka a nutnosť prerobiť alebo opraviť už prevedené stavebné práce. Stavba prebiehala hladko, bez problémov a k spokojnosti oboch strán.”

Život v novom dome

„V novom dome sa celej našej rodine žije veľmi príjemne a spokojne. Nové bývanie splnilo naše požiadavky aj priestorovo aj pohodlím. Sme spokojní s úpravami interiéru, ktoré ES previedli podľa našich požiadaviek a potrieb.”

Pán Karol Ziegler