Splátka domu od ES rovnaká ako nájomné

„Chceli sme pre naše dieťa a pre nás pohodlné bývanie v rodinnom dome. Naše pôvodné býanie bolo v prenájme v meste. Pretože máme malú dcéru, bolo pre nás najlepšie odísť niekam mimo ruch veľkomesta. Prvý nápad bola kúpa staršieho domu a potom celková rekonštrukcia. Neskôr priateľ našiel Ekonomické Stavby na Facebooku a bolo jasné, že chceme dom podľa svojich predstáv. Nájom bol finančne skoro rovnaký, ako splátka hypotéky."

Dôvod stavby domu na kľúč

„Stavať dom svojpomocne neprichádzalo do úvahy, keďže nie sme odborníci a stavbe domu nerozumieme. Máme malé deti, takže voľný čas radi trávime spolu a stavba domu na kľúč bola pre nás jediný možný spôsob ako si zabezpečiť novostavbu."

Výber domu a stavebnej spoločnosti

„Najprv sme hľadali cez internet. Neskôr priateľ našiel stránku ES na Facebooku, kde sme si našli domček podľa našich predstáv. Potom sme si dohodli osobnú schôdzku. Od známych sme na firmu dostali referencie, dokonca sme sa išli pozrieť na stavbu do nedaľekej obce. Na schôdzku sme išli už s vybraným projektom domu. Chceli sme niečo jednopodlažné a menšie. Vybrali sme si dom Katka 12. Vnútornú dispozíciu sme museli s manažérom projektu upraviť, nakoľko pozemok nemal ideálny tvar."

Vybavenie stavebného povolenia od ES

„Administratíva je pre nás zničujúca. Stavebné povolenie je pre nás španielska dedina, preto sme boli veľmi spokojní s vybavením stavebného povolenia Vašou firmou a to bolo úplne bezplatne. To bola už len čerešnička na torte."

Financovanie stavby

„Stavbu domu sme financovali hypotekárnym úverom, ktorý vybavovali Ekonomické stavby."

Výstavba domu

„Prípravné práce prebehli rýchlo. Vytýčenie stavby, kopanie základov, základová doska,… . Každý deň sme sa chodili na stavbu pozrieť. Hrubá stavba bola postavená vo veľmi krátkom čase. Potom boli etapy, ktoré sme nemali veľmi radi 🙂 – pretože inštalácie elektriny, vody a kanalizácie niesú veľmi stavebne vidieť. Keď už boli omietky, betónové podlahy, obklady a dlažby hotové, bolo už zase veselšie. Podlahy, dvere a montáž kuchyne a za niekoľko dní prišlo sťahovanie."

Život v novom dome

„ Po zabývaní sme si dom zamilovali všetci. Dcéra má konečne svoju vlastnú izbičku. Väčšinu času sme spolu všetci traja v obývačke, ktorá je spojená s kuchyňou, takže ani pri varení nie sme oddelení a skoro všetci priložia ruku k dielu. Domček spĺňa všetko, čo k šťastiu potrebujeme a splnil tak naše očakávania."

Pán Mikulášik a pani Matuchová