Spokojný život v dome od ES

„Bývali sme v spoločnom dome s rodičmi a bolo už nutné osamostatniť sa. Snívali sme o vlastnom bývaní a uskutočnili sme tak hneď, ako to bolo finančne možné. Hlavným dôvodom bol vlastný pozemok, ktorý sme dostali, a hlavne výhody kľudu na vidieku. Pôvodný zámer bol kúpiť starší dom na dedine, a ten si opraviť, ale potom prišla možnosť stavať na vlastnom pozemku. Tým pádom bolo rozhodnuté, naviac sme mali pozemok v dobrej lokalite."

Výber stavebnej spoločnosti

„Musíme povedať, že nás ponuka ES zaujala. Začali sme zisťovať na internete spoľahlivosť a referencie od klientov ES. Zdalo sa všetko v poriadku, cena nám tiež vyhovovala a ani dnes neľutujeme ako sme sa rozhodli."

Výber domu

“Pri prvom jednaní sme mali už celkom jasnú predstavu, čo sa nám páčilo. Vyberali sme z katalógu, ale ako sa daný projekt volal si už nemôžeme spomenúť. Veľkú úlohu hrala veľkosť a umiestnenie na pozemku. Pozemok nebol veľký a naviac bol v kopci. Tým sa výber radikálne znížil. Od ES sme si nechali poradiť s umiestnením domu na pozemku."

Vybavenie stavebného povolenia od ES

„Na vybavenie stavebného povolenia sme nemali dosť skúseností, a preto sme uvítali, že ES vybavia všetko za nás."

Financovanie stavby

Stavbu sme realizovali čiastočne z vlastných zdrojov a daľej z hypotéky."

Výstavba domu

„Stavbu domu sme sledovali denne aj mimo plánovaných odovzdávacích etáp. Po vydaní stavebného povolenia sa všetko rozbehlo veľmi rýchlo. Stavebné práce pokračovali dobre aj cez zimné obdobie. S ES sme stavbu dokončili odovzdaním hrubej stavby a dodaním okien. Ostatné sme si riešili sami a individuálne."

Život v novom dome

„Na dom sme si zvykli, do pôvodného domu by sme sa nevrátili. Máme dve deti, kde sa každé môže hrať vo svojej izbe. Nové bývanie nám prináša hlavne samostatnosť a súkromie, ktoré v pôvodnom dome chýbali. Časom by sme chceli postaviť prístrešok pre auto, alebo malú dielňu. V dome sa nám žije dobre."

pán Dušan Janeček