Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií

Mladí manželia Čubanoví vyrastali v paneláku, ale pre svoje dieťa chceli niečo iného. Kúpili teda pozemok v malom meste a plánovali výstavbu rodinného domu.

Stavba domu na kľúč, bola pre manželov voľba, ktorá im viac vyhovovala. „Naše rozhodnutie bolo ovplyvnené predovšetkým našou časovou zaneprázdnenosťou a tiež finančnou stránkou. Nemohli sme si dovoliť niekoľko rokov platiť súčasne nájomné v byte a pritom financovať stavbu svojpomocne."

Pri výbere stavebnej spoločnosti sa manželia zamerali na ponuku murovaných domov. „Najviac nás oslovili Ekonomické stavby a ich možnosť zmeny vnútorných dispozícií a termín ukončenia, ktorý bol najkratší zo všetkých ponúk."

Klienti si zo zaslaného katalógu vybrali poschodový dom s názvom Pavla a spoločne s manažérom projektu a projektantom zmenili rozmiestnenie vnútorných priestorov. „Vybavenie stavebného povolenia bolo pre nás ďalším bonusom od ES. Boli sme radi, že nebudeme musieť absolvovať behanie po úradoch."

Po zabezpečení stavby domu sa začali prvé práce. „Priebeh stavby prebiehal podľa plánu, veľmi svižne, bez omeškaní. Pretože nám prialo aj počasie, stavba začala na prelome apríla a v decembri sme sa sťahovali. Stihli sme to teda do Vianoc, čo sme si priali po celý čas."

V prvých dňoch po nasťahovaní sme sa v novom dome trochu hľadali. Dnes sme si na veľký priestor zvykli a za nič by sme sa nevrátili späť do bytu."

Manželia Čubanoví