Finančné programy od ES boli našou spásou

Ekonomické stavby boli snáď jedinou spoločnosťou, ktorá mala tak prepracovaný systém financovania. Vďaka ich programom sa nám podarilo všetko zvládnuť a ušetriť čas aj peniaze."

Manželia Huspekoví bývali v paneláku. Keď sa schyľovalo k rekonštrukcii bytu, rozhodli sa radšej investovať do vlastného bývania.

Boli sme rozhodnutí pre stavbu rodinného domu a to za určitých podmienok. Požadovali sme prístup na stavbu, možnosť všetko sledovať a aspoň z časti sa podieľať na drobných stavebných úpravách. Chceli sme mať všetko pod kontrolou. Ekonomické stavby nám ponúkli férové jednanie a pomocnú ruku pri mnohých úkonoch v prípravnej fáze stavby."

Pomocnú ruku klienti uvítali predovšetkým pri riešení financovania.

Na začiatku sme využili program Úver na pozemok a následne sme si vzali preklenovací úver od ES, ktorý nám pomohol splniť záruky stavby pre hypotekárny úver v banke. Čo znamenalo, že sme mohli rozbehnúť stavbu ešte skôr, ako nám banka uvoľnila peniaze a zároveň sme ako zástavu použili už rozostavaný dom."

Stavba domu prebiehala plynule za častej účasti investorov. „Mohli sme doslova pozerať robotníkom na ruky."

Vo svojom rodinnom dome máme omnoho viac súkromia a môžeme si aj užívať vlastný pozemok, kde trávime mnoho času. Konečne si môžeme svoje rodinné hniezdo budovať a zveľaďovať podľa vlastných predstáv a to je určite tej najväčší prínos."

Manželia Huspekoví