Spokojnosť s domom od ES

Život na sídlisku, nevyhovoval predstavám rodiny pána Veindenthalera o ideálnom bývaní, rozhodli sa hľadať svoje šťastie a začať so stavbou vlastného rodinného domu.

“K stavbe svojpomocne nám chýbal čas, ale hlavne skúsenosti so stavbou. Preto, aby sa stavba nášho vysnívaného domu nezmenila na nočnú moru, zvolili sme stavbu na kľúč ".

Výber stavebnej spoločnosti

“Prvý kontakt na ES sme získali z časopisu o bývaní. Ďalšie informácie sme čerpali z internetových stránok ES, kde nás predovšetkým zaujal rozsah služieb zadarmo, ktoré ES k stavbe domu poskytujú. Pred prvým rokovaním so zástupcom ES sme si nechali poslať katalóg domov a na schôdzku sme išli už s konkrétnou predstavou. Vybrali sme si dom Ekonomik N – 14, ktorý sme si nechali upraviť presne podľa našich predstáv ".

Vybavenie stavebného povolenia

„To, že za nás ES vybaví všetku administratívu okolo stavebného povolenia, bolo jedným z dôvodov, prečo sme sa rozhodli zadať realizáciu stavby práve Ekonomickým stavbám. Vybavovanie po úradoch naozaj nepatrí medzi naše koníčky."

„Istota pevnej ceny bola pre nás veľmi dôležitá. Vedeli sme hneď od začiatku stavby, koľko nás to bude stáť, preto nám to na konci pomohlo pri finančnom plánovaní ďalších krokov a zároveň sme mali aj hrubú predstavu o tom, koľko peňazí nám ostane na zariadenie domu".

Financovanie stavby domu

„Stavbu sme financovali z hypotekárneho úveru. Celú našu finančnú hotovosť sme použili na kúpu pozemku, využili sme na financovanie stavby program ES – Nulová hotovosť. A z dôvodov plynulého financovania stavby tiež preklenovací úver. Vďaka tomu stavba pokračovala podľa stavebného harmonogramu, nemuseli sme čakať, až banka uvoľní peniaze na už zrealizované stavebné etapy ".

Aké boli pocity po dokončenej stavbe?

„Tie správne pocity sme mali nielen po ukončení stavby, ale už počas celého priebehu. Stavba svojpomocne by určite neprebehla tak rýchlo a tak v pohode ako stavba murovaného domu s firmou Ekonomické stavby ".

pán Veidenthaler