Splnený chlapčenský sen – dom od Ekonomických stavieb

“Ako malý chlapec som vyrastal v dome a moja manželka tiež, preto sa nám v byte o 60tich metroch štvorcových a s dvoma deťmi nežilo zrovna dobre. Naše bývanie bohužiaľ znepríjemňovali aj niektorí susedia, ktorých si človek veľmi vyberať nemohol. Myšlienka na obstaranie vlastného domu u nás teda stále žila, ale v jej uskutočnení nám bránila finančná situácia. Navyše sme nemali ani pozemok. Všetko sa zmenilo vo chvíli, keď som nastúpil do nového, lepšie plateného zamestnania."

Dôvod stavby domu na kľúč

„Od samého začiatku sme vedeli, že jediné možné riešenie pre nás je nechať si postaviť dom na kľúč. Predišli sme tým rôznym prieťahom pri výstavbe, komplikovanému organizovaniu jednotlivých prác či zháňaniu ľudí. Nedostatok času by nám to tak či tak nedovolil. Tiež sme sa chceli vyvarovať prípadnej nekvalite vykonanej práce. Svoju úlohu v rozhodnutí zohrala aj možnosť zaobstarať si pozemok za pomoci Ekonomických stavieb."

Výber domu a stavebné spoločnosti

„Kontakt na ES som našiel na jednom letáku, kde bol odkaz na ich internetové stránky. Tie som dôkladne preštudoval. Veľmi ma zaujala ponuka rodinných domov aj možnosti financovania. V podstate som bol už pred prvým stretnutím so zástupcom ES rozhodnutý pre stavbu domu s nimi. Na prvé rokovanie sme išli už s konkrétnou predstavou. Mali sme vybraný dom z katalógu ES. Najviac nás zaujal dom N7 – 10. Na tomto dome nám  vyhovovalo dispozičné riešenie s možnosťou menších miestností ako napríklad pracovňa a hlavne priaznivá cena. Na rokovaní sme riešili hlavne možnosti financovania. Avšak určité drobné zmeny v PD sme mali v pláne."

Vybavenie stavebné povolenie od ES

„Dochádzal som denne do zamestnania 50 km a to samo zaberalo dosť času. Bolo mi jasné, že vybaviť stavebné povolenie je tiež veľmi náročná záležitosť, preto som uvítal, že nám túto administratívu ES zadarmo vybavila."

Financovanie domu

„Pretože sme nemali k dispozícii žiadnu finančnú hotovosť, nechali sme si s financovaním domu poradiť od ES.  Kvôli našim finančným limitom to bola náročná cesta, ale napriek tomu sa všetko vydarilo."

Výstavba domu

„Až na pár výnimiek som chodil na stavbu každý deň, vždy cestou z práce. Sledoval som každú drobnosť, každý detail, to ako stavba rastie. Priebežne som riešil z manažérom drobné zmeny, bol veľmi ochotný a ústretový. Nakoniec som ku konečnej podobe domu prispel aj ja , keď som sa rozhodol podlahy a dvere inštalovať sám."

Život v novom dome

„Keď sa spätne obzriem za tou dlhou cestou, tak neľutujem, že som sa po nej vydal. Niektoré veci by som asi teraz riešil inak, ale sú to len drobnosti. Zariadenie domu a vybudovanie záhrady zatiaľ nie je v mojich finančných možnostiach, napriek tomu mi tím z ES pomohol splniť si môj chlapčenský sen o vlastnom dome. Za to im patrí môj veľká vďaka."

pán Robert Lebl