Ranná káva na terase vlastného domu

“Bývali sme v podnájme v centre veľkomesta a pri rozhodovaní o type nášho definitívneho bývania sme stáli pred alternatívou: byt v novostavbe v meste, alebo domček na vidieku. Zodpovedne sme študovali ponuky realitných firiem, obchádzali budúce novostavby,  hľadali sme pozemky. Jediné, čo sme vedeli bolo, že ak budeme chcieť vlastný rodinný dom, určite ho budeme stavať podľa našich predstáv a nekúpime starší dom".

„Ranná káva chutí oveľa lepšie v pyžame na terase vlastného domu s vyhľadom na prírodu, ako na balkóne bytu s výhľadom na uponáhľané ranné mesto".

„Po rozhodnutí mať vlastný dom nasledovala fáza výberu domu. Možnosť postaviť si dom svojpomocne nás ani nenapadla, nakoľko sme obaja časovo veľmi vyťažení a ani jeden z nás nepracuje v stavebníctve.

 Nechceli sme iba odovzdať pozemok a prevziať si kľúč od domu. Chceli sme mať presnú predstavu o tom, kedy , čo a ako sa deje, tiež  mať možnosť si všetko premyslieť a dokončiť interiér pokojne s časovým odstupom sami ".

Výber stavebnej firmy

„Prvýkrát sme ES objavili na webe, potom sme videli aj ich stánok na výstave. Páčili sa nám ich domy, ponuka programov a služieb, mali jasné podmienky, koľko a za čo sa platí. Určite sme chceli stavbu od jedného dodávateľa , pretože ES umožňovali meniť rozsah dodávky v priebehu stavby od fázy dokončenia hrubej uzatvorenej stavby, naša voľba bola jasná ".

Stavebné povolenie

„ES vybavili stavebné povolenie za nás bez ďalších finančných nárokov. To bol pri našej pracovnej vyťaženosti veľmi príjemný bonus. Nie, že by sme to nezvládli sami, ale všetci dobre poznáme to vybavovanie okolo papierov. Takže predstava vybavovania stavebného povolenia nás nijako netešila. Možnosť vzdať sa tejto povinnosti bola veľmi príjemná ".

Stavba domu

„Od chvíle, kedy sa začalo stavať, sme na stavbu chodili veľmi často. Mali sme vlastný stavebný dozor, ktorý tiež stavbu pravidelne kontroloval a informoval nás o priebehu z odborného hľadiska, my sme sa chodili „kochať" vývojom. Začiatok bol rýchly, začali sme v lete, takže tu bola denne nejaká viditeľná zmena. Rozhodli sme sa správne, zadať stavbu odborníkom a doteraz to neľutujeme.
Ak by sme sa mali rozhodnúť znova , urobili by sme to rovnako a po skúsenostiach aj s rovnakou stavebnou firmou ".

Ako sa žije v novom dome

“Bývanie v dome prevýšilo naše očakávania. Je isté, že s veľkou mierou k našej spokojnosti prispieva samotné prevedenie domu, ktorý je úplne podľa našich predstáv a keď sa zamyslím, nie je tu snáď jediný detail, ktorý by sme chceli inak. Navyše, náš dom stojí v krásnom prostredí s výhľadom na rybníček, kde máme už svoje obľúbené prechádzkové trasy a náš pes je šťastné zviera. Samozrejme, ešte je toho veľa, čo je nutné dorobiť, ale pre nás je to teraz už relax. Bývanie vo veľkomeste si už ani nevieme predstaviť. Keby som to mal zhrnúť dom, v ktorom bývame, určite stál za tie nervy, námahu a peniaze ….
Sme úplne spokojní, nemenili by sme nič aj vďaka ES ".

manželia Kovarikoví