Radostný zážitok zo stavby domu

Obdobie, keď prebiehala stavba nášho domu, bolo pre nás obdobie zážitkov. S chuťou sme sa prizerali ako dom rastie, fotili a zapisovali si do denníka, čo nové pribudlo. Na ten rok, keď sa nám stavalo naše nové bývanie nikdy nezabudneme."

Takmer tridsaťpäť rokov bývali manželia v staršom dome s rodičmi. Ako roky ubiehali a deti opustili rodný dom, rozhodli sa manželia pre nové bývanie.

Samozrejme sme začali hľadať stavebnú firmu. Dosť sme sa báli, aby sme niekomu „nenaleteli“. Preto sme si chceli vybrať firmu, ktorá je u nás známa a má minulosť. V novinách sme našli inzerát Ekonomických stavieb a veľmi sa nám zapáčila ich koncepcia výstavby domov. Požiadali sme o zaslanie katalógu domov a neskôr sme si dohodli u nich stretnutie."

Manželia s vybrali dom Miluška a po drobných úpravách typového projektu sa už riešilo stavebné povolenie a následná hypotéka.

Veľmi sme uvítali pomoc s administratívou. Nemali sme ani tušenia, čo všetko je potrebné pred stavbou vybaviť a predstava, že budeme zahltení dokumentami nás dosť strašila. Našťastie sme nemuseli navštíviť ani jeden úrad. Všetko si vzali na starosť Ekonomické stavby. Najviac sme ale ocenili pomoc pri vybavovaní hypotéky."

Samotná stavba domu prebiehala svižne aj vďaka zime. Manželia si výstavbu užívali a drobné zmeny vždy konzultovali s odborníkmi.

Bývame tu druhý rok, prežili sme tu už druhé Vianoce a skutočne môžeme úprimne povedať, že sme tu šťastní. Naspäť do starého domu by sme sa už vrátiť nechceli. Naša Miluška je malá, útulná a presne podľa našich predstáv. Ja som sa zamilovala so svojej novej kuchyne, kde s chuťou varím a pečiem pre svoju rodinu. Manžel si zase vzal malú izbu v prízemí, kde má svoju pracovňu a nikto ho tam neruší. Skrátka, máme tu všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sme boli spokojní."

Manželia Kovároví