Náhoda nás doviedla k spokojnosti z moderného domu

Občas sa môže stať, že k realizácii domu prídete iba tak náhodou 🙂

Manželka zdedila po rodičoch starý dom s malým pozemkom. Vzhľadom k stavu domu sme sa rozhodli starý dom zbúrať a začali sme uvažovať o výstavbe nového domu. Menší problém bol v tom, že pozemok bol malý, k tomu bol aj vo vilovej zástavbe. Bolo potrebné si vzhľad aj veľkosť domu dostatočne premyslieť.

Chceli sme si nechať postaviť dom na kľúč. Pred niekoľkými rokmi sme už jednu stavbu svojpomocne absolvovali. Mali sme vtedy menej peňazí a viac fyzických síl. Dnes je situácia opačná. V Ekonomických stavbách sme mali tú výhodu, že nám v svojej ponuke domov našli taký, ktorý sa na náš pozemok hodil tak rozmerovo, ako aj vzhľadom.

Očakávali sme od stavebnej spoločnosti v prvom rade termín stavby a jeho skutočné dodržanie. Tiež garancia pevnej ceny, či vybavenie stavebného povolenia bolo pre nás podstatné. Musíme sa ale zmieniť, že sme sa doslova zamilovali do projektu domu, ktorý nám bol vypracovaný. Ohromil nás svojou nadčasovosťou a podľa nás spĺňa požiadavky modernej domácnosti so všetkým, čo k tomu patrí.

Stavbu sme navštevovali takmer denne, pretože sme bývali blízko. Nechceli sme nič nechať na náhodu a preto sme si zabezpečili svoj vlastný stavebný dozor, ktorý nezáväzne dohliadal na priebeh stavby a kontroloval dodržiavanie technologických postupov tak, ako bolo uvedené v projekte. Pokoj v duši nám zabezpečila aj zmluva o dielo, v ktorej boli stanovené termíny ukončenia jednotlivých etáp, čo v nás vzbudzovalo istotu. Oceňujem predovšetkým profesionalitu zamestnancov Ekonomických stavieb s ktorými sme mali možnosť jednať. Určite to prispelo k lepšiemu priebehu celého diela."