Ekonomické stavby – profesionalita pre klientov

Pre tých, ktorí túžia po kľude vidieka, ale neradi strácajú kontakt s veľkomestom, by sa mohlo javiť bývanie Hájkových ako ideálne. Tichá dedinka na okraji mesta priniesla mladým manželom pozemok pre ich nový dom a zároveň dokonalý priestor pre založenie rodiny.

Mladí manželia sa rozhodli pre stavbu na kľúč, pretože na výstavbu svojpomocne si vzhľadom k neznalosti oboru netrúfali. „Veľmi sme sa báli. Každý ná strašil, čo stavba domu obnáša, tiež sme navštívili stavebný úrad a pri pohľade na štós dokumentov, ktoré by sme si museli sami vybavovať, nám bolo jasné, že toto nezvládneme. Obidvaja sme pracovne dosť zaneprázdnení a na behanie po úradoch by sme ťažko hľadali čas."

Investori teda hľadali stavebnú firmu, ktorá by im poskytla akýkoľvek servis spojený s vybavením stavebného povolenia, tvorbou projektu a samotnú realizáciu domu.

Chytali sme sa každého stebla. Takým jedným boli aj Ekonomické stavby. Ich široká škála služieb bola neprehliadnuteľná a tak sme neváhali a dohodli si osobnú návštevu pobočky."

Manažér ES nám vysvetlil celý proces stavby domu ako a čo bude potrebné zariadiť, aké sú možnosti financovania stavby a akým spôsobom sa budú vybavovať dokumenty. Odchádzali sme s plnou hlavou informácií a s pokojom v duši, že sme našli tú pravú spoločnosť."

Pridelený manažér projektu pomohol mladým klientom s výberom vhodného domu a v priebehu projektovania bol nápomocný aj v oblasti financovania diela. „Hypotéka pre ná s bola jasná voľba, ale využili aj program „Nulová hotovosť", vďaka ktorému sme mohli začať s prípravou aj bez vlastnej hotovosti."

Stavba domu bola zahájená na jar a práce na realizácii domu išli plynule. „Celkovo by som hodnotil priebeh pozitívne. Žiadna stavba nie je plná kúzelníkov, ale my sme sa držali hesla, že každý problém má svoje riešenie a zrejme aj vďaka tomu všetko dopadlo dobre. Mali sme to šťastie, že sme našli partiu profesionálov, ktorí sú na svojom mieste a vedia, čo robia. To nás upokojovalo a povzbudzovalo v našom sne. Máme radosť z nového a moderného bývania. Náš dom je krásny a sme v ňom naozaj spokojní."

Manželia Hájkoví