Radosť z individuálneho projektu za cenu typového

Mať kde bývať je jedna z našich základných potrieb, čo samotné však ešte nie je záruka spokojnosti. A preto sa snažíme hľadať také bývanie, ktoré si nielen môžeme dovoliť, ale ktoré nám zároveň umožní citiť sa šťastne a sústrediť sa na iné, dôležitejšie aspekty nášho života. Rodine Koldovských ku šťastiu prispel nový, na mieru ušitý rodinný dom.

Na myšlienku bývania v rodinnom dome nás vlastne priviedli susedské vzťahy. Najskôr sme bývali v podnájme v centre mesta a večné spory so susedmi ohľadom parkovacích miest či upratovania spoločných priestorov nás už začínali unavovať. Preto sme sa rozhodli zadovážiť si rodinný dom, ktorý by nám vyhovoval svojou veľkosťou, cenovou dostupnosťou a ktorý by nám poskytoval možnosť budúceho zväčšenia v prípade potreby."

Hlavné rozhodnutie bolo na tom, či stavať klasický murovaný dom, alebo realizovať drevostavbu.

Dlho sme zvažovali, či nezvoliť radšej drevostavbu, pre rýchlosť realizácie, ale po jednaní s niekoľkými firmami z tohto oboru sme dali prednosť klasike. A keďže sme chceli z časových dôvodov dom na kľúč, museli me si vybrať tú správnu stavebnú spoločnosť."

Hľadanie stavebnej spoločnosti, ktorá bude spĺňať akékoľvek požiadavky investorov nebola ľahká úloha.

Na internete sme si vytipovali niekoľko vážnych kandidátov, z ktorých nám nakoniec zostali Ekonomické stavby, s.r.o.. Prvé stretnutie s ich zástupcom v nás zanechalo skvelý dojem, konečne sa našiel niekto, kto nám bol schopný profesionálne a ochotne odpovedať na najrôznejšie otázky. Napriek tomu sme si starostlivo prečítali recenzie na túto spoločnosť, ktoré, pravda, nie vždy zneli lichotivo. Aj napriek tomu u nás Ekonomické stavby zvíťazili a čas ukázal, že to bol správny krok."

Investori mali jasnú predstavu o veľkosti a dispozícii domu. Podľa ich vlastného náčrtu bol vypracovaný individuálny projekt.

Spoločne sme ho upravili tak, aby vyhovoval našim predstavám, bolo to v cene stavby, neplatili sme za túto službu žiaden poplatok."

Po nakreslení individuálneho projektu nasledovalo vybavenie stavebného povolenia.

Rozhodne nám ES veľmi pomohli pri vybavovaní stavebného povolenia, čo bola v našom prípade dosť komplikovaná úloha – problém bol v neštandardnej situácii týkajúcej sa zasieťovania pozemku. Vďaka perfektne spracovným podkladom však nakoniec nebol až taký problém túto situáciu vyriešiť."

ES nám podali pomocnú ruku aj pri refinancovaní staveného pozemku – vďaka ich preklenovaciemu úveru a vybaveniu hypotéky sme boli schopní zabezpečiť plynulý priebeh stavby a nedošlo k žiadnemu oneskoreniu stavby oproti pôdodným plánom."

Stavba domu prebiehala plynule a po odovzdaní diela sa spokojní klienti nasťahovali do nového domu.

Pôvodne sme si naozaj mysleli, že dlho nebudeme nič robiť. Ale bývame v novom už skoro rok a už sme dokončili bazén a nakúpili sme materiál na stavbu dvojgaráže a pergoly. Takže ničnerobenie nám v najbližšej dobe nehrozí. Veľmi nás to však teší a sme šťastní, že si robíme na svojom a nič by sme už nemenili."

Pan Koldovský