Radostná sloboda a spokojná nezávislosť

„Teraz už nejaký čas bývame v novom, aj keď nás čakajú nejaké práce okolo domu, vychutnávame si presne to, po čom sme túžili, teda slobodu."

Osobná sloboda a nezávislosť. To sú hodnoty, ktorým prikladáme v dnešnej dobe veľkú váhu a nie je tomu inak ani v oblasti bývania a samotného života. Manželia žili s deťmi dlhé roky pod jednou strechou s rodičmi a aj keď bolo súžitie bezproblémové, predsa len s postupom času sa dostavila túžba po vlastnom bývaní.

Keď sme začali riešiť otázku vlastného bývania, vlastne ani nebolo o čom premýšľať. Vlastnili sme totiž nejakú dobu vhodný stavebný pozemok, no skôr sme uvažovali ako stavať – svojpomocne, alebo na kľúč. A vzhľadom k našim časovým možnostiam sme volili stavbu na kľúč."

Kritériá pre výber stavebnej spoločnosti boli pre klientov jasne dané : firma musí zabezpečiť kompletné služby vrátane vybavenia náročnej administratívy a vypracovania modelu financovania.

Dostal sa nám do rúk leták Ekonomických stavieb s ich ponukou, na ktorom bol zobrazený dom, ktorý sa nám hneď zapáčil. Kontaktovali sme manažéra ES a dohodli si prvú, informatívnu schôdzku. Predtým sme si samozrejme o firme zistili potrebné informácie a prešli sme si pestrú ponuku hotových projektov. A keďže nami pôvodne vyhliadnutý typový dom nám vyhovoval z hľadiska svojej veľkosti a dispozíciám, pôvodné rozhodnutie sme už nezmenili."

Keďže nie sme žiadni experti v oblasti finančníctva, nechali sme si poradiť a zvolili sme financovanie prostredníctvom hypotekárneho úveru. Naviac sme využili program od ES nazývaný „Nulová hotovosť", ktorý nám umožnil stavať bez toho, aby sme potrebovali nejaké vlastné úspory."

Spoločnosť Ekonomické stavby splnila svoje záväzky a všetku administratívu zabezpečila klientom bezplatne. Všetko potrebné bolo pripravené pre zahájenie samotnej stavby domu.

„Stavať sa začalo s septembri a v júni nasledujúceho roku bola dom hotová. Samozrejme sme medzitým museli riešiť vodovodnú prípojku, kanalizáciu atď., nebolo toho málo, všetko však išlo nad očakávania rýchlo. Bývali sme neďaleko, navštevovali sme stavbu často a tešilo nás, že najväčším problémom, ktorý sme museli riešiť je mráz. Teraz už nejaký čas bývame v novom, aj keď nás čakajú nejaké práce okolo domu, vychutnávame si presne to, po čom sme túžili, teda slobodu."

manželia Goryloví