Nové bývanie v blízkosti prírody

Keďže pracujeme v centre mesta sme radi, že sa po práci a škole môžeme vrátiť do nášho nového domčeka. Nevymenili by sme ho už za bývanie na sídlisku. Máme to len na skok do nádhernej prírody, ktorá je všade okolo nás…"

Manželia Ďuríkoví bývali v 3-izbovom byte na sídlisku. Užívali si výhody sídliska – blízko škola, škôlka, lekári, nákupné centrá. Postupom času ako deti rástli sa situácia začínala obracať, deti chceli viac súkromia a rodičia tiež túžili po väčšom priestore v tichej lokalite preč od rušného veľkomesta.

Keďže vlastnili pozemok v ich obľúbenej lokalite, rozhodli sa postaviť si dom, radšej ako kúpiť väščí byt.

Stavba domu „svojpomocne" nepripadala do úvahy, nevedeli sme si predstaviť, že strávime hodiny zháňaním materiálu, ľudí a už vôbec nie, že by sme ich mali chodiť kontrolovať a posudzovať kvalitu ich práce. Manžel strávil veľa času hľadaním stavebnej spoločnosti, hľadaním výhod medzi murovanými a drevenými stavbami. Presvedčili nás Ekonomické stavby, s.r.o.. Stretli sme sa s nimi asi 2x – vyhovovalo nám, že všetko vybavia za nás, stavebné povolenie, administratívu."

Pôvodne mali manželia Ďuríkoví vybraný menší dom, na stretnutí s ES sa rozhodli pre väčší – vybrali si Ekonomik N-14. Pôvodný projekt bol upravený podľa požiadaviek klientov, tak aby im vyhovoval. Stavba bola financovaná čiastočne z vlastných zdrojov a čiastočne hypotekárnym úverom vybaveným ES.

Celý priebeh stavby sme zverili do rúk ES. Pri jednotlivých položkách rozpočtu stavby sme si nechali poradiť od odborníkov z ES. Zvýšenie, či zníženie cien sme vopred konzultovali, takže dodržanie konečnej sumy sme mali stále pod kontrolou. Po skončení stavby sme boli radi, že náš dom stavali ES"

Každý z nás má v dome svoje miestečko. Keďže pracujeme v centre mesta, sme radi, že sa po práci a škole môžeme vrátiť do nášho nového domčeka. Už by sme nemenili za bývanie na sídlisku. Máme to len na skok do nádhernej prírody, ktorá je všade okolo nás…"

Manželia Ďuríkoví