Ekonomické stavby – garancia pevnej ceny

Keď sa obzrieme späť a porovnáme naše bývalé bývanie s tým súčasným, ani na chvíľu neľutujeme svoje rozhodnutie stavať. Pre nás dom predstavuje aj hmatateľný dôkaz, že sme niečo dokázali. A rozhodne nie málo."

Manželia Valentoví bývali v malom prenajatom byte a neoddeliteľnou súčasťou ich plánu do budúcna tvoril cieľ vybudovať si vlastné bývanie. Rovnako ako mnohým iným rodinám im stavba domu na kľúč pripadala ako najlepšie riešenie.

Prvým krokom za dosiahnutím svojho sna bolo vybrať tú správnu stavebnú spoločnosť. Investori si teda ujasnili, aké nároky budú požadovať vo vybraných firmách.

Tými najdôležitejšími boli pre nás predovšetkým dobré referencie od bývalých klientov, množstvo poskytovaných služieb a tiež katalóg vlastných typových projektov rodinných domov."

Vďaka svojmu starostlivému výberu objavili spoločnosť Ekonomické stavby, s.r.o. .

Rozsah nimi ponúkaných služieb nás ohromil. Typové projekty má dnes v ponuke každý, ale možnosť vybavenia celej administratívy spojenej so získaním stavebného povolenia bezplatne, sa nám zdala priam revolučná. Potom, čo sme si vyhľadali referencie v drvivej väščine kladné, nám bolo jasné, komu zveríme realizáciu nášho bývania."

Klienti si zo zaslaného katalógu vybrali dom Ekonomik N14, teda poschodový dom so vstavanou garážou. V priebehu projektovania domu bolo potrebné neustále kontrolovať náklady na realizáciu domu.

Schválenie výšky poskytnutých finančných prostriedkov bankou je jedna vec, dodržanie odsúhlasenej výšky rozpočtu stavebnou firmou vec druhá. Garancia pevnej a záväznej ceny od ES teda pre nás znamenala veľkú výhodou."

Po vydaní stavebného povolenia sa práce na stavbe dali rýchlo do pohybu a investori pravidelne dochádzali na pozemok, kde sledovali postupujúce práce na dome. Po odovzdaní domu sa manželia rýchlo nasťahovali a užívali si nové bývanie.

Keď sa obzrieme späť a porovnáme naše pôvodné bývanie s tým súčasným, ani na chvíľu neľutujeme svoje rozhodnutie stavať. Pre nás dom predstavuje aj hmatateľný dôkaz, že sme niečo dokázali. A rozhodne nie málo."

Manželia Valentoví