Radosť z vysnívaného domu

Mladý pár si dal postaviť vysnívaný rodinný dom na kľúč a napriek tomu, že v ňom bývajú ešte len krátko, už teraz vedia, že sa rozhodli správne.

Investori si pri hľadaní stavebnej spoločnosti zadali jasné kritériá : bohaté skúsenosti s projektami, vybavenie úveru na pozemok, či možnosť stavby s nulovou hotovosťou.

O Ekonomických stavbách s.r.o. sme sa dozvedeli od kolegyne z práce, ktorá práve s touto firmou stavala rodinný dom a ona nám ju odporučila. A keďže naše kritériá táto firma bez problémov spĺňala, nebolo ďalej o čom rozhodovať."

V Ekonomických stavbách s.r.o. nás príjemne prekvapilo milé a ochotné jednanie. Už na prvej schôdzke sme boli nadšení spôsobom, akým nás v sídle spoločnosti uvítali. Z katalógovej ponuky sme už predbežne mali vybrané dva typové projekty a po porade s firemnými odborníkmi sme sa pre jeden jednoznačne rozhodli."

Vo fáze projektovania domu sa rozhodli klienti urobiť niekoľko drobných zmien, aby dom presne vyhovoval ich potrebám a predstavám. Potom už nasledovalo vybavenie stavebného povolenia bezplatne, čo bolo pre klientov príjemným bonusom, zvlásť keď administratívnu stránku si vzali na seba pracovníci ES. Po zostavení položkového rozpočtu, už nič nebránilo zahájeniu stavby.

Samotnú výstavbu domu predĺžila neobvykle zdĺhavá a tuhá zima, počas stavby tiež došlo ku komplikáciám zo strany banky s uvoľňovaním financií. „Museli sme požiadať o uvoľnenie prostriedkov zo stavebného sporenia a celý proces bol veľmi zdĺhavý a náročný. Nakoniec ale predsa len všetko dobre dopadlo a náš vysnívaný dom sa podarilo už bez ďalších veľkých „zádrheľov"
dokončiť."