Radosť z tepla domova

Radosť z tepla domova

Žiadali sme o zakomponovanie krbu do stavby, ktorý sme jednoducho v dome museli mať. Teplo z krbu počas voľných večerov v nás umocňuje pocit, že sme urobili správnu vec, keď sme sa rozhodli postaviť si vlastný dom."

Manželia Štefancoví bývali vo vlastnom byte na klasickom panelákovom sídlisku v 4 -izbovom byte. Po narodení syna sa čoraz viac zamýšľali nad stavbou domu – pre vhodné prostredie, v ktorom by vyrastal. Preto začali hľadať vhodný pozemok, kde by ich sen dostal reálnu podobu. Kontakt na ES získali z časopisov o bývaní. Po vyžiadaní katalógu spoločnosti ES si dohodli osobné stretnutie v sídle spoločnosti v Štitároch.

Privítal nás p. Urbánek, v príjemnom takmer rodinnom prostredí. Priznám sa, že sme nemali konkrétnu predstavu o dome. Pozdávala sa nám predstava, že nám za celú realizáciu ponesie zodpovednosť jedna firma, tiež sme uvítali možnosť eventuálnej reklamácie prípadných nedostatkov. Vedeli sme, že chceme dom väčší ako je náš byt, zároveň nie veľký – plánovali sme garáž, krb, komoru… Nechali sme si poradiť a projekt nám bol „ušitý na mieru" aj na finančné možnosti. Na konci tohto rozhovoru som v oknách domu videla červené muškáty…"

Fakt, že takmer celú administratívu a chodenie po úradoch za nás vybaví firma ES sme brali ako jedno veľké pozitívum, ktoré do istej miery tiež zohralo svoju úlohu pri výbere firmy, ktorá nám bude dom stavať. Táto služba pre klientov ES je jedinečná."

Financie na stavbu boli z hypotekárneho úveru, ktorý klientom pomohla vybaviť firma ES.

Vyhovovalo nám, že ES po nás nechcú celú sumu vopred, ale vždy po jednotlivých etapách – bolo to pre nás veľmi podstatné, pretože banka uvoľňovala peniaze postupne. Odsúhlasili sme rozpočet na stavbu, komunikácia prebiehala telefonicky a mailom všetko sme promptne konzultovali a riešili. Podpísali sme zmluvu o diele a stavba mohla začať."

Počas samotnej výstavby sme nemuseli byť skoro vôbec prítomní. Vždy sme chodili iba na preberanie dokončenej etapy výstavby. Prítomný bol aj p. Takáč – manažér stavby a stavbyvedúci. Počas výstavby sa nevyskytli takmer žiadne problémy. Samotná stavba trvala 10 mesiacov – podľa vopred dohodnutého termínu v zmluve. V stavbe sme tiež žiadali o zakomponovanie krbu, ktorý sme v dome jednoducho museli mať. Teplo z krbu počas voľných dní v nás umocňuje pocit, že sme urobili správnu vec, keď sme sa rozhodli postaviť si vlastný dom."

Celkovo náš dom hodnotíme kladne a za jeho realizáciu, najmä stavebnú sme ES veľmi vďační."

Manželia Štefancoví