Radosť z domu pre mladú rodinu.

Vďaka niekoľkým dôležitým a predovšetkým správnym rozhodnutiam nezostalo len pri plánoch a manželia Buštoví si dnes užívajú všetky radosti, ktoré im nové bývanie ponúka.

Mladí manželia s dvoma deťmi potrebovali väčší priestor pre bývanie a tak sa rozhodli pre stavbu na kľúč. Realizovať stavbu domu svojpomocne vzhľadom k zmenovej prevádzke zamietli. Začali sa obzerať po stavebných spoločnostiach a zháňať informácie. Pre nízku finančnú hotovosť bolo ich úsilie neúspešné.

Najskôr sme začali hľadať v okolí nášho bydliska, kde sa dalo nájsť dosť vhodných firiem, ale všetky chceli finančné záruky už od začiatku. Začali sme hľadať na internete, kde sme našli stránky spoločnosti Ekonomické stavby s.r.o. Po prezretí ich ponuky sme ich požiadali o zaslanie katalógu hotových projektov – veľmi sa nám páčila jeho prehľadnosť, boli v ňom uvedené aj výšky splátok pri jednotlivých domoch, detailný prehľad všetkých programov financovania, ktoré ES poskytujú. Dohodli sme si teda schôdzku."

Klienti na nezáväznej schôdzke zvažovali svoje možnosti a vyberali si z mnohých typových projektov, nakoniec ich voľbu pomohla vyriešiť aj návšteva a prehliadka už hotového domu.

Vďaka špeciálnym programom Ekonomické stavby s.r.o. umožňujú aj rodinám s malými deťmi a nulovou hotovosťou splniť svoj sen o rodinnom dome. V našom prípade nám firemní špecialisti dohodli preklenovacie sporenie na počiatočnú zálohu a potom nám pomohli získať hypotéku. Všetko prebiehalo veľmi rýchlo a pracovníci ES sa nám snažili vychádzať maximálne v ústrety."

Po dokončení projektovej dokumentácie a získaní stavebného povolenia už nič nebránilo zahájeniu stavby domu.

Všetko sme sledovali s veľkým nadšením a potrebnou dávkou zvedavosti, chodili sme tam tak často ako sa len dalo aj mimo plánované stretnutia odovzdávania jednotlivých etáp. Ako laici sme neboli schopní posúdiť, či všetko prebieha ako má, ale ako sa hovorí dôveruj, ale preveruj. Preto sme si najali nezávislého odborníka, ktorý nám k našej radosti potvrdil, že boli dodržané všetky stavebné a technologické postupy a všetko zodpovedalo tomu ako nariaďovala dokumentácia."

Manželia Buštoví