Žijeme v dome, po akom sme túžili.

Po skúsenostiach, keď naši známi realizovali stavbu svojpomocne, sme už dávnejšie vedeli dve veci . Po prvé, ak nám to finančné možnosti dovolia, necháme si postaviť dom „na kľúč“ a po druhé, že túto prácu zveríme do rúk spoločnosti Ekonomické stavby, lebo aj vďaka referenciám sme túto spoločnosť pokladali za profesionálnu a dôveryhodnú."

Manželia Vladimír a Soňa bývali v panelákovom byte v Bratislave v mestskej časti Devínska Nová Ves – sídlisko síce na okraji Bratislavy, ale má ako každé sídlisko aj veľký problém s parkovaním. Ich snom bolo postaviť si vlastný dom niekde  na pokojnom mieste. Rozhodli sa teda kúpiť si pozemok na okraji Bratislavy .

„Po skúsenostiach, keď naši známi realizovali stavbu svojpomocne, sme už dávnejšie vedeli dve veci . Po prvé, ak nám to finančné možnosti dovolia, necháme si postaviť dom „na kľúč" a po druhé, že túto prácu zveríme do rúk spoločnosti Ekonomické stavby, lebo aj vďaka referenciám sme túto spoločnosť pokladali za profesionálnu a dôveryhodnú."

Na prvom pracovnom stretnutí s Ekonomickými stavbami si vybrali projekt z katalógovej ponuky Ekonomik E-14, ktorý čiastočne upravovali, nakoniec sa ale rozhodli pre dom s názvom Petra 2 – ktorý sa im aj viac zapáčil.

„Chcel by som vyzdvihnúť, že zmena projektu, nebola vôbec žiaden problém. Nakoniec sa nám tento typ domu zdá najvhodnejší. Vždy sme chceli murovaný dom, nad drevostavbou sme vôbec neuvažovali, aj  z hľadiska zvukovo-tepelného, aj estetického."

Financovanie stavby realizovali kombináciou vlastných úspor, stavebného a hypotekárneho úveru.

„Pri spracovaní rozpočtu, sme si nechali poradiť ohľadne hlavných stavebných komponentov od Ekonomických stavieb. Volili sme pri tom kvalitnejší, aj keď niekedy drahší variant. Podobne sme postupovali aj v priebehu stavby. Čas výstavby sa síce predĺžil, nakoľko stavať sa začalo v lete a po ukončení hrubej stavby sa nemohlo pokračovať ďalej, napriek tomu sme sa utvrdili v tom, že ak by sme stavbu realizovali svojpomocne stavba by ešte nebola dokončená a my by sme v novom dome ešte nebývali."

Ako sami klienti vravia, najpodstatnejšia časť je za nimi, ešte záhradné úpravy, oplotenie, ale – to hlavné, sa im už splnilo, žijú v lokalite a v dome po akom túžili.

Manželia Vyhlídaloví