Radosť veľkým krbom

Chcel som si skúsiť aké to je, postaviť vlastný dom a začať žiť trochu inak, než ako som bol celý život zvyknutý:"

Mladí manželia si chceli splniť svoje sen – dať si postaviť rodinný dom. Pred plánovanou stavbou sa rozhodli si našetriť, aby si nemuseli brať veľkú hypotéku.

Snívali sme o krbe, ktorý mal byť takým srdcom celého nášho domu. Predstava, že by sme ho mali stavať v drevostavbe, sa nám veľmi nepozdávala. Preto sme sa myšlienku na drevostavbu zamietli a venovali sa plánovaniu stavby klasickým spôsobom."

Osobné stretnutia v stavebných spoločnostiach im však neprinášali vždy spokojnosť.

Do Ekonomických stavieb sme prišli už ako do niekoľkých v poradí. Oslovilo nás, že táto spoločnosť ručí za dom ako za celok. Tiež sa nám páčilo, že sa dom financuje po častiach, vždy po jednotlivých etapách."

Keďže pred zahájením stavby klienti očakávali narodenie druhého potomka, bolo pre nich vítanou pomocou vybavenie akejkoľvek administratívy spojenej so získaním stavebného povolenia.

Bola to doba plná nervozity a mali sme hlavu plnú iných starostí ako či sa nám vybavuje stavebné povolenie, alebo či máme pre zahájenie stavby všetky potrebné dokumenty. Našťastie sme to mohli s kľudnou hlavou prenechať na zástupcu ES."

Po drobných úpravách typového projektu domu Ekonomik N7 a výbere materiálov sa samotná realizácia domu začala rýchlo.

Priebeh stavby bol plynulý a spolupráca s odborníkmi z Ekonomických stavieb nám veľmi vyhovovala. Iba ku koncu stavby prišlo mierne zdržanie konečného odovzdania domu. Mohla za to zimná záhrada, ktorú sme chceli v dome realizovať. Jej riešenie a samotná výstavba bola náročnejšia, ako sa na začiatku zdalo. Nakoniec sa ale všetko dobre dokončilo a my sme sa mohli nasťahovať."

Splnil sa nám sen, máme vlastné bývanie a tým aj rodinné zázemie. Ak by som mal vybrať to najlepšie je to určite nádherný výhľad do prírody z kuchyne, kde máme veľké okná. Priamo od jedálenského stola môžeme pozorovať krajinu okolo nášho domu. Veľmi obľúbeným prvkom, ktorý spoľahlivo navodí atmosféru a teplo domova, je náš krb pri ktorom trávime spoločné chvíle."

Manželia Krúpoví