Keď stavať, tak na kľúč

Bola to naozaj „stavba na kľúč"– od samého začiatku až po koniec. Všetky vybavovačky urobili za mňa. Príjemne ma prekvapilo, že okrem „stavbariny" vybavia absolútne všetko, čo súvisí so stavbou a teda aj stavebné povolenie…"

Prípad pani Novákovej je trochu atypický – dlhé roky žila v bratislavskom paneláku a keď sa ocitla na dôchodku, zistila, že do mesta nepatrí – zatúžila po vlastnom domčeku, po spokojnom živote na vidieku, vrátiť sa späť, kde prežila detské roky a mladosť. Rozhodnutie stavať dom uľahčilo, že mala vlastný pozemok.

Keďže klientka bývala sama stavbu svojpomocne zamietla, začala si hľadať stavebnú spoločnosť, ktorá by jej dom postavila.

V časopise Doma, ktorý vydáva Prvá stavebná sporiteľňa mala inzerát firma Ekonomické stavby a akosi podvedome som si povedala, že to je stavebná spoločnosť akú hľadám. A tak som sa rozhodla pre Ekonomické stavby."

Na prvé stretnutie prišla klientka s predstavou ako by dom mal vyzerať, nie však s konkrétnym typom, nechala si poradiť a rozhodla sa pre dom s označením NELA, ktorý bol čiastočne upravovaný tak, aby vyhovoval jej požiadavkám.

Veľmi ma potešilo, že Ekonomické stavby vybavia absolútne všetko, čo súvisí so stavbou aj stavebné povolenie. Bola to naozaj „stavba na kľúč" od samého začiatku až po koniec. Všetky vybavovačky urobili za mňa. Príjemne ma prekvapilo, že Ekonomické stavby okrem samotnej „stavbariny" poskytujú aj tieto služby."

Musím sa priznať, že vo veciach stavebných – aké materiály voliť, som si nechala poradiť od pracovníkov ES – volila som lacnejší variant, aby som sa zmestila do objemu finančných prostriedkov. Fajn bolo, že dohodnuté ceny sa počas výstavby neupravovali.Tiež mi vyhovovali postupné platby za jednotlivé etapy, v nadväznosti na dokončené práce"

Stavbu som navštevovala takmer denne – držala som sa hesla „Dôveruj, ale preveruj" – ale hlavne preto, že som sa tešila, ako stavba napreduje."

Po presťahovaní sa do domu, musím povedať, že som šťastná. Vrátila som sa na miesto, kde som prežila mladosť, mám tu ešte brata, donedávna aj mamu… a záhradu, ktorá je mojim koníčkom. Nie všetko je hotové, vonkajšie úpravy okolia ma ešte čakajú – ale to sú veci, ktoré sa v tejto fáze stali náplňou môjho života. Rozhodla som sa správne, nič neľutujem. A radím – „Keď stavať, tak na kľúč."

Pani Nováková