Radosť moderným domom

Zrazu sa ocitnete za dverami svojho sna a začínate žiť novú etapu života. Je to obrovský rozdiel oproti nášmu pôvodnému bývaniu a rýchlo sa na to zvyká."

V malej dedinke neďaleko Prahy stojí dom, ktorý v zástavbe upúta na prvý pohľad pozornosť moderným vzhľadom. Akonáhle ale vstúpite dnu, upúta Vás čím ďalej, tým viac množstvom detailov, ktoré tvoria harmonický celok moderného domova. Autorom všetkého je pán Roman, ktorý si pre realizáciu vlastného projektu domu vybral ES.

Pre štvorčlennú rodinu bol byt 2+ KK dosť malý. Celá rodina túžila po väčšom priestore a keď sa vyskytla možnosť k odkúpeniu pozemku za výhodnú cenu, rozhodli sa, že si pozemok kúpia a v budúcnosti si na ňom postavia dom.

Ani na okamih sme nezaváhali v tom, že si chceme nechať dom postaviť na kľúč. Nedostatok vedomostí v tomto obore nám nedovolil uvažovať nad stavbou svojpomocne, alebo sa aj v malom na realizácii podieľať. Radšej sme volili jedného dodávateľa, ktorý sa o všetko kompletne postará. Bola to pre nás určitá istota, že bude dom postavený kvalitne a bez komplikácií."

Pri hľadaní stavebnej spoločnosti boli hlavnými kritériami dlhodobé pôsobenie na trhu a kvalita.

Na Ekonomických stavbách sa nám páčilo, že cez širokú ponuku ich vlastných domov sa nebránia ani individuálnym projektom svojich zákazníkov. Nebol teda pre nich problém vypracovať nám projekt na mieru a to nás pri výbere firmy značne ovplyvnilo."

Po vypracovaní položkového rozpočtu, výbere materiálov klientmi a získaní stavebného povolenia bola stavba domu zahájená.

Dom sa staval asi rok. Vďaka tomu, že sme mali dosť vlastných finančných prostriedkov sme nemuseli čakať, až nám banka uvoľní peniaze, mohlo sa na dome pracovať svižne. Súbežne so stavbou domu som sa pustil do pozvoľnej rekonštrukcie pozemku a zatiaľ čo robotníci pracovali na stavbe, ja som staval oplotenie okolo záhrady. Ale nazaháľal som ani v dome a akonáhle to bolo možné pustil som sa i do inštalácie krbu."

Snáď hovorím za celú rodinu, keď poviem, že naše „zabývanie" prebehlo naozaj bleskovo. Určite k tomu prispelo aj to, že sme si dom sami vymysleli a s nadšením sme sledovali, ako sa nákresy menia na realitu. Zrazu sa ocitnete za dverami svojho sna a začínate žiť novú etapu života. Je to obrovský rozdiel oproti nášmu pôvodnému bývaniu a rýchlo sa na to zvyká."

manželia Krutinoví