Profesionálne služby od ES

“Pôvodne sme bývali v byte, v panelákovom dome. Na rozhodnutie, zaobstarať si vlastný dom, nás viedol sen bývania na vidieku, v dome s krásnou záhradou. Lákala nás tiež príroda a hlavne pokoj "

Dôvod stavby domu na kľúč

„Na stavbu svojpomocne sme nemali dostatok skúseností a času. Preto sme sa rozhodli zveriť všetko odborníkom. Sme si vedomí toho, že variant stavby na kľúč je o niečo drahší, ale zároveň bezstarostnejší ".

Výber domu a stavebné spoločnosti

„Vedeli sme, že budeme hľadať medzi overenými stavebnými firmami. Chceli sme takú spoločnosť, ktorá nám zabezpečí komplexnú službu. Potrebovali sme preveriť pozemok a vybaviť všetku administratívu súvisiacu so stavebným povolením. Na to nemáme skúsenosti ani čas. ES sme sledovali už dlho a vedeli sme teda, že nám v tomto budú vedieť pomôcť. Od začiatku sme vedeli, že chceme murovaný dom. Drevostavby považujeme tak trochu za experimenty. Kontakt na firmu sme našli na internete. Zaujalo nás dlhodobé pôsobenie firmy na trhu, komplexná ponuka a už spomínané služby. Tie sú na trhu unikátne. Našli sme na internete aj negatívne ohlasy, ale počet postavených domov a tiež osobný list riaditeľa spoločnosti nás presvedčil. Do ES sme išli iba s hrubou predstavou toho, čo by sme chceli. Prvý krok nebol šťastný. Pozemok bol zlý a pracovníci ES to odhalili. Museli sme preto hľadať iný pozemok a tomu prispôsobiť projekt. ES nám vyšli v ústrety a cenu nezvýšili. Najprv to pre nás bolo automatické, ale teraz si toho veľa ceníme ".

Vybavenie stavebné povolenie od ES

„Vybavenie stavebného povolenia bol pre nás veľký prínos. Vybavovať to bez skúseností považujeme dnes za maturitu. Pri našom pracovnom vyťažení prakticky nemožné ".

Financovanie domu

„Stavbu sme financovali z hypotekárneho úveru. Vzhľadom k dobrým vzťahom a kontaktom v banke, sme si úver vybavovali sami, inak by sme finančné služby ES využili ".

Výstavba domu

„V priebehu stavby sa vyskytlo niekoľko prekážok, ale v ES ich dokázali všetky vyriešiť. Termín dokončenia pre nás nebol prioritou. Dbali sme na maximálnu kvalitu a nechceli sme zbytočne všetko uponáhľať. Čo sa týka zmien dali sme si vždy poradiť a väčšinou sa nám to vyplatilo. Sme si takmer istí, že stavba svojpomocne by nás asi priviedla do blázinca ".

Život v novom dome

„Odvtedy, čo sme sa nasťahovali sme sa nezastavili. Je to ale pozitívny stres a napĺňa nás. Naše plány sú teraz predovšetkým dokončiť záhradu a ďalej zdokonaľovať dom. Stal sa stredobodom nášho diania ".

pán Jozef Hadraba