Poďakovanie Ekonomickým stavbám

“Naše pôvodné bývanie bolo v byte 3 + 1 s balkónom. To nám postupne prestalo vyhovovať. Chceli sme zmenu, viac pokoja a súkromia, ale predovšetkým bezpečie a útulný domček. To všetko nás viedlo k rozhodnutiu zaobstarať si vlastný dom. "

Dôvod stavby domu na kľúč

„V čase nášho rozhodovania sme už vedeli, že k nám letí bocian a že všetok voľný čas si chceme užívať s naším synom, nie chodiť z práce do práce. Tak by to mohlo trvať prinajmenšom aj niekoľko rokov. Odborník na stavbu teda skutočne nie som, ale mám svoje predstavy, ktoré sa snažím zrealizovať (aj keď s malou pomocou :-)) ale u rodiny to má úspech a to ma teší."

Výber domu a stavebnej spoločnosti

„Ďalší krok nasledoval k zamysleniu nad finančnou stránkou, či budeme schopní, predovšetkým v budúcnosti, dom financovať. Stavebných firiem je na trhu veľa. Najdôležitejšie kritérium pre nás bolo, ako sa firma prezentuje, čo a koľko toho postavila, ako dlho pôsobí na trhu a v neposlednom rade referencie a názory ľudí ".

Vybavenie stavebné povolenie od ES

„Keď som videl, ako mi bola odovzdaná všetka dokumentácie, došlo mi, že sú to ľudia naozaj na svojom mieste. Presvedčil som sa, že sa o nás starali ľudia, ktorí sú skutočnými odborníkmi ".

Výstavba domu

„Stavba začala vo veľmi krátkom časovom horizonte. Nestačili sme sa ani poriadne rozhliadnuť a už bol na stavbe doslova hurhaj. Prišli stroje a veľa ľudí. Naši noví susedia pozerali prekvapene, ako to môže takto fungovať. My sme medzi tým len plánovali ako bude nové zariadenie a vybavenie vyzerať a kedy bude ten správny čas sa zabývať, skôr ako sa nám narodí chlapček. Stavbu sme mali možnosť sledovať neustále. Jazdili sme tam aj mimo plánované kontrolné dni. S pánom stavbyvedúcim sme si pravidelne volali a dohovárali sa na rôznych veciach. Vždy sme si niečo povedali a druhý deň sme sa išli pozrieť a prekvapene sme pozerali, ako sa na našich požiadavkách hneď zapracovalo. Takých momentov tam bolo veľa a my sme z toho mali veľkú radosť ".

Život v novom dome

„Dnes už môžem povedať, že by som nikdy nemenil. Často sa vraciame za rodinou do nášho pôvodného bývania a môžeme teda porovnať, aký rozdiel je medzi spolužitím ľudí v meste v paneláku, a tým naším súčasným. Mali by ste vidieť, ako sa nám tu v pokoji žije. Všetkým, ktorí sa na našom sne podieľali, by som chcel veľmi poďakovať. Za všetku starostlivosť a trpezlivosť ešte raz vďaka ".

pán Malý