Skvelé služby od ES

“Ak človek túži po súkromí a záhrade na vidieku, musí si postaviť vlastný dom, alebo zrekonštruovať starší. Pán Bindík sa rozhodol pre prvú možnosť a to dať si postaviť nový dom na kľúč. "

Dôvod stavby domu na kľúč

„Bývali sme v rodinnom dome s rodičmi. Človek má síce u rodičov určité zázemie, ale tiež často musí myslieť na to, že v dome nebýva sám a nemôže sám rozhodovať o zmenách, týkajúcich sa domu či záhrady. Túžili sme sa osamostatniť a vytvoriť si vlastný domov podľa našich predstáv. Hlavný dôvod bol nedostatok času. Tiež nie sme priaznivci behania po úradoch. Navyše pracujeme v inom odbore a stavebníctvu nerozumieme a v rodine nemáme žiadnych remeselníkov, ktorí by nám so stavbou pomohli. Preto sme výstavbu zadali profesionálnej firme ".

Výber domu a stavebnej spoločnosti

„ES zabezpečuje kompletný servis celej stavby, zhotovenie projektovej dokumentácie, vybavenie stavebného povolenia a aj technickú realizáciu stavby. Spočiatku sme uvažovali aj o drevostavbe, ale po konzultáciách s odborníkmi sme volili klasický murovaný dom a to aj s ohľadom na naše finančné možnosti. Výber  domu bol  podmienený veľkosťou našej parcely, ktorá je úzka, museli sme si voliť užší dom. ES majú práve tieto typovky v ponuke, čo sme uvítali ".

Vybavenie stavebného povolenia od ES

„Vybavovanie všetkých administratívnych záležitostí spojených so stavbou pre nás veľmi časovo komplikované, a tak nás už pri výbere stavebnej spoločnosti zaujala bezplatná ponuka. Využili sme túto ponuku a nechali  sme všetko na odborníkov z ES ".

Financovanie domu

„Vzali sme si na dom a pozemok hypotéku, ktorú za nás vybavili Ekonomické stavby a využili postupné splácanie domu v závislosti na jednotlivých etapách jeho výstavby. Túto službu sme boli radi, už práve kvôli časovému vyťaženiu. ".

Výstavba domu

„Stavbu sme pravidelne sledovali aj mimo stanovené kontrolné dni. Mali sme teda dostatok času a možností v priebehu stavby upresňovať naše požiadavky a prípadné zmeny."

Život v novom dome

„Novo postavený dom je pre nás záväzkom k zachovaniu pekného vzhľadu. Je podnetom ku zveľadeniu okolia domu a záhrady. Vedľa úžitkovej zeleniny  máme v záhrade aj niekoľko ovocných stromčekov. Medzi naše ďalšie plány do budúcna patrí celkom určite aj zveľadenie okolitej záhrady "

pán Bindík