Náš bungalov od ES

„Mali sme veľmi komfortné bývanie v meste, ale aj napriek tomu sme s nastávajúcim vekom túžili žiť na pokojnom mieste na vidieku. Myšlienka postaviť si vlastný dom vznikla v čase, keď sme zdedili pozemky po matke, ktoré sme predali a mohli tak stavať ".

Dôvod stavby domu na kľúč

„Pre stavbu na kľúč sme sa rozhodli hlavne kvôli nášmu veku. A tiež sme chceli rýchlo bývať .Po našom rozhodnutí dať si postaviť dom na kľúč sme začali hľadať vhodnú firmu pre spoluprácu. Zisťovali sme serióznosť stavebných firiem na výstavách, navštevovali internetové stránky, zaujímali nás skúsenosti stavebníkov. Nakoniec sme všetko vyhodnotili a zvolili pre nás tú najvhodnejšiu spoločnosť a to práve ES. Rozhodnutie padlo rýchlo a my sme ihneď začali rokovať s manažérom o príprave zmluvy. Poskytovanie záruk, zmluva o priebehu stavby, platba po jednotlivých etapách, to všetko boli pre nás veľmi upokojujúce fakty."

Výber domu

„Na prvé rokovanie sme prišli s jedinou hlavnou požiadavkou. A to bol typ domu bungalov. S ohľadom na náš vek bol pre nás poschodový dom nevhodný. S manažérom a projektantom sme prerokovali naše ďalšie požiadavky, ktoré sa týkali veľkosti miestností, vykurovania, umiestnenia domu na pozemku, garáže atď."

Stavebné povolenie

Vybavenie stavebného povolenia od ES bolo z nášho pohľadu veľmi efektívne".

Financovanie domu

„Stavbu domu sme financovali z vlastných zdrojov".

Výstavba domu

„Stavba sa mierne oneskorila, pretože nebola dostavaná prístupová cesta, potrebná pre príjazd mechanizácie pre realizáciu základovej dosky. Ďalej však všetko prebiehalo hladko podľa plánu. Nemali sme žiadne problémy s rozpočtom, plne sme dôverovali manažérovi stavby. Všetko išlo ako po masle. Stavbu sme navštevovali tak 2x do mesiaca. V závere častejšie, pretože sme už začali zariaďovať interiéry. Žiadne zmeny oproti pôvodným nákresom sme nerobili, boli sme spokojní so svojím rozhodnutím zveriť stavbu odborníkom ".

Život v novom dome

„Ako pracujúci dôchodcovia najviac oceňujeme vysokú posteľ v spálni. V predchádzajúcom byte sme nemali možnosť takto obdivovať okolitú krásnu prírodu. Užívame si aj našu záhradku. V novom dome sa nám dobre žije ".

pán Málek