Príjemné bývanie v novom dome

„V novom dome sa nám býva príjemne a zdravšie. Badať rozdiel vo výstavbe z modernejších stavebných materiálov, čo sa odzrkadlilo v energetickom certifikáte a tým aj v nákladových položkách bývania."

Manželia Sokáčoví bývali v dvojgeneračnom rodinnom dome. Potom, ako sa dcéra vydala a presťahovala z domu, si uvedomili, že dom je pre dvoch ľudí priveľký a tiež, že by bolo fajn, ak by boli k nej bližšie. Rozhodli sa pre bývanie v menších priestoroch.

„V našom veku bola jediná možnosť – výstavba domu na kľúč. Navštívili sme viacero stavebných spoločností, nakoniec sme sa rozhodli pre ES – ovplyvnila nás profesionalita firmy a prístup ku klientovi."

Klienti mali predstavu o menšom dome s presvetlenými obývacími priestormi a s garážou, ktorá by bola súčasťou domu. Pri tvorbe projektu si nechali poradiť od odborníkov v ES.

Tiež vybavenie stavebného povolenia bezplatne nás presvedčilo o výbere pre ES. Laikovi vybavovanie administratívy trvá dlho, profesionál to vybaví rýchlejšie."

Čo sa týka financií mali sme vlastné finančné prostriedky a veľmi nám vyhovovalo, že sme mohli výstavbu platiť po jednotlivých etapách. Bol dohodnutý súpis prác a dodávok so záväznou cenou a ak sa vyskytol problém riešili sme ho na základe súpisu s manažérom stavby."

„V novom dome sa nám býva príjemne a zdravšie. Badať rozdiel vo výstavbe z modernejších stavebných materiálov, čo sa odzrkadlilo v energetickom certifikáte a  tým aj v nákladových položkách bývania."

Manželia Sokáčoví