Našli sme, čo sme hľadali

S pobavením spomíname na finančného analytika, ktorý po nahodení pár údajov do svojho počítača, vyhlásil : „Vychádza Vám to!".

Pokiaľ kedysi bol trend, že sa ľudia z vidieka sťahovali do miest, dnes je to skôr naopak. Je to aj prípad mladých manželov z Nitry, ktorí sa rozhodli vymeniť bývanie v obytnom dome za rodinný dom v malej obci, neďaleko Nitry.

K rozhodnutiu postaviť rodinný dom nás viedla túžba žiť v pokojnom a tichom prostredí, mať viac súkromia, možnosť zrelaxovať po práci na čerstvom vzduchu a tiež dopriať si viac obytnej plochy – väčšie izby pre naše dve deti."

Ku stavbe „na kľúč" nás viedla skutočnosť, že nikto z nás, ani blízkeho okolia nie je odborníkom v oblasti stavebníctva. V neposlednom rade to bola aj naša časová vyťaženosť v zamestnaní. Na hľadanie firmy, ktorá by spĺňala naše predstavy, sme využívali časopisy venujúce sa  stavebnej problematike. Pred vybraním stavebnej firmy sme v sídle ES mali stretnutie 2x. O tom, že voľba padla na nich, však rozhodla komplexnosť ponuky. "

Z katalógu zaslaného poštou si manželia vybrali niekoľko projektov, ale po prvom stretnutí v sídle ES si vybrali jeden konkrétny. Konečnú podobu dostal projekt až po spolupráci s architektom.

Bolo pre nás príjemným zistením, že administratívu okolo stavebného povolenia za nás vybavia ES – z časových dôvodov, by sme sa nedokázali „vmestiť" do stránkových hodín príslušných úradov. Pri riešení financií na stavbu s pobavením spomíname na finančného analytika p. Lebla, ktorý po nahodení pár údajov do počítača vyhlásil : „Vychádza Vám to!"

Samotná realizácia stavby mala niekoľko zdržaní – vznikli nezrovnalosti v ohodnotení stavby bankou, ale tu sme uvítali možnosť preklenutia týchto období pomocou preklenovacích úverov poskytnutých ES. "

Dokončením stavby a presťahovaním sa nám práce na novom dome rozhodne neskončili, keď nám to po zime počasie dovolí čaká nás vybudovanie oplotenia a návrh zelene v oddychovej časti záhrady. Ale to už sú príjemné starosti. "

Klienti z Nitry