Platba po etapách – istota od ES

Rodina Mišalková žila s troma deťmi v malom  panelákovom byte 2+1 a túžila po malom domčeku, kde by všetci členovia domácnosti našli svoje súkromie. Ich sen sa začal napĺňať, keď  po dedkovi zdedili stavebný pozemok.

„Vzhľadom k manželovej zaneprázdnenosti, ideálne riešenie bolo dať si postaviť dom na kľúč. Tiež sme nemali dostatok odborných informácií na stavanie svojpomocne a preto sme sa radšej obrátili na Ekonomické stavby, ktoré majú dostatok skúseností."

Investori si zo zaslaného katalógu vybrali typový dom Ekonomik N7. „Spĺňal nielen naše finančné možnosti, ale aj predstavy o bývaní. S miernymi úpravami vnútorných dispozícií domu nám k plnej spokojnosti poradil aj manažér projektu."

Do stavby domu vložili investori svoje vlastné finančné prostriedky. „Využili sme možnosť postupného platenia jednotlivých dokončených etáp. Takže sme vždy platili len za to, čo už bolo hotové. Počuli sme, že niektoré stavebné spoločnosti si vezmú peniaze vopred a potom stavbu ani nedokončia. V Ekonomických stavbách sme sa tohoto vzhľadom k systému splácania nemuseli obávať."

Stavba domu prebiehala plynule a investori spolu s manažérom stavby kontrolovali prevedené práce.Stavbu domu som sledovala prevažne ja, často som sa na stavbu chodila pozerať aj mimo dohodnuté stretnutia. Keďže manžel trávil väčšinu času v práci a na stavbu chodil len na plánované preberanie etáp, vždy sa nestačil čudovať, ako stavba rýchlo rastie."

Po odovzdaní domu sa investori nasťahovali a len čo sa zabývali, už si plánovali ďalšie práce na skrášlenie okolia svojho nového domu.

Manželia Mišalkoví