Nový dom v dôchodkovom veku ? Dnes už áno. Rýchlo a elegantne

Zmenila sa Vám v dôchodkom veku situácia s bývaním? Alebo veľký dom, ktorý ste kedysi postavili pre rodinu je zrazu priveľký?

Podobnú záležitosť dnes rieši veľa starších ľudí, aj kvôli úsporám energie. A možno len preto, že deti vyrástli a rodičia im chcú s bývaním pomôcť…

Podobne to bolo aj v prípade starších manželov, ktorí zostali vo veľkom rodinnom dome sami. Po dohode s jedným zo synov sa dohodli na stavbe dvojdomu, čo malo riešiť aj synove bývanie.

Pre stavbu na „kľúč" sme sa rozhodli preto, že nikto nepracuje v stavebníctve ani sa tomu nerozumie  – rozhodli sme sa zveriť do rúk odborníkom . Spoločnosť Ekonomické stavby sme si vybrali z internetu, výborné bolo, že sme si v okolí Bratislavy mohli pozrieť niekoľko nimi postavených domov."

Kedže klienti uvažovali o spoločnom bývaní so synom, vybrali si z ponuky ES dom a uspôsobili ho predstavám aj pozemku, ktorý bol úzky. Mali jasnú predstavu o modernom vzhľade bez vežičiek, oblúkov – čím jednoduchšie, tým lepšie. Preto uvítali službu individuálneho projektu, ktorú ES majú zahrnutú v cene domu.

„Zo začiatku boli problémy s mokrým pozemkom (bol marec) a neskôr so susedom, ktorý stavbu pozdržal – keď sa tieto problémy vyriešili, začalo sa stavať. Celá stavba trvala 14 mesiacov – menili sme dosť vecí počas stavby. ES nám však vyšli v ústrety  – cenu sme mali dohodnutú, tá sa menila iba pri nadštandardných riešeniach, ktoré sme si vybrali sami a platili sme ich pri nákupe. Stavba ale rástla podľa plánu a nakoniec všetko dobre dopadlo."

Horňanský