Keď mladá rodina stavia

Mladomanželia zo severného Slovenska sa kvôli práci sťahovali na západ. Obaja vyrastali v rodičovských domoch a boli zvyknutí skôr na vidiek ako ruch veľkomesta. Preto túžili po vlastnom dome so záhradou v pokojnej lokalite.

Malé dieťa a veľká pracovná vyťaženosť ich priviedla k vyhľadaniu stavebnej spoločnosti, ktorá by starosti so stavbou vyriešila za nich. Chceli sa nasťahovať do hotového domu, zariadiť si ho podľa vlastných predstáv a bývať čo najrýchlejšie.

Na základe čoho ste vyberali stavebnú spoločnosť?

“Nie som ten typ, ktorý by si potreboval robiť všetko svojpomocne. Nechcelo sa mi zháňať rôznych domácich majstrov. Myslím, že by to bolo v konečnom dôsledku náročnejšie na čas aj financie. My sme chceli bývať čo najskôr a prišlo nám správne, spoľahnúť sa na odborníkov. Poznali sme spoločnosť Ekonomické stavby a vnímali sme ich ako profesionálov s dobrými cenami a širokou ponukou.”

Ako ste boli spokojní so službami Ekonomických stavieb?

“Ako hovorím, sú to profesionáli. Komunikácia s nimi bola vždy veľmi priateľská a fér. Ich výhodou je komplexný servis, široká ponuka domov a záruka. Presne dodržiavali termíny odovzdávania rôznych etáp výstavby a priebeh prác mal vždy hlavu aj pätu.”

Aké boli vaše požiadavky pri stavbe domu?

“Asi ako u každého, bola aj u nás rozhodujúca celková cena. Chceli sme jednoduchú dispozíciu domu s veľkými miestnosťami. S výstavbou domu sme nechceli mať starosti a preto sme si zvolili stavbu na kľúč.

Dôležité bolo aj financovanie. Časť ceny sme vedeli pokryť v hotovosti, no na väčšiu polovicu sme si vzali hypotéku. Využili sme program Mladá rodina, ktorý bol pre nás najvýhodnejší. Stavebné povolenie vybavili za nás, čo nás príjemne prekvapilo. Stavba prebiehala hladko a termíny sa vždy dodržiavali.”

Ako sa vám býva v novom dome?

“Býva sa nám skvele. To súkromie je na nezaplatenie. Už sme kompletná rodina a sme radi, že naše dieťa môže vyrastať v dome. Máme tu všetko, čo potrebujeme. Dostatok priestoru, záhradu a kľud. Na Ekonomické stavby spomíname len v dobrom. Pomohli nám zrealizovať naše sny rýchlejšie ako sme očakávali.”

Aj vy uvažujete o vlastnom dome? Chcete stavať, no váhate, či to finančne zvládnete? Ekonomické stavby ponúkajú množstvo programov, ktoré umožňujú ľuďom stavať aj s “nulou na účte”.