Vlastný dom aj bez veľkej počiatočnej investície (chytrý najom)

46 ročný Marek z Košíc najprv býval so svojou ženou a s dieťaťom v dvoj-izbovom byte v podnájme. Túžili však po väčšej slobode a kontakte s prírodou. Na sociálnej sieti natrafili na spoločnosť ES, ktorá ponúkala možnosť začatia stavby domu aj s nulovou hotovosťou alebo formou “chytrého” nájmu.

Stavba na kľúč alebo holodom?

“Rozhodli sme sa pre stavbu na kľúč. Ušetrilo nám to množstvo času. Pracovne sme dosť zaneprázdnení a preto stavba svojpomocne neprichádzala do úvahy. Overili sme si profesionalitu firmy a porovnali ceny rodinných domov. Na stretnutie s Ekonomickými stavbami sme šli bez konkrétnej predstavy. Z katalógu sme si vybrali dom Kristína 8.”

Ako ste financovali stavbu?

“Z ponuky ES sme si vybrali program Nulová hotovosť. Čo sa týka výstavby a financovania, všetko šlo podľa predstáv a bezproblémovo. Najprv sme našli vhodný pozemok, následne sme začali s výstavbou zvoleného domu.

Ako na svojej stránke píšu ES – splácať si hypotékou vlastnú nehnuteľnosť je cesta k vytvoreniu majetku a teda bohatstva. Platiť namiesto toho celý život nájomné je cesta k väčšej chudobe v starobe. S tým súhlasíme a preto sme sa aj my rozhodli stavať. ES ponúkajú možnosť splácať nehnuteľnosť formou nájmu aj bez hypotéky, čo bolo pre nás veľkou výhodou.”

Využili ste pomoc s vybavením stavebného povolenia?

“S radosťou. Vybavovanie administratívy je des. Stavebná spoločnosť všetko potrebné vybavila a to bez poplatkov.”

Aký máte pocit z nového domu?

“Zvykli sme si rýchlo a v žiadnom prípade by sme nemenili. Teraz splácame svoju vlastnú nehnuteľnosť a nemusíme už viac platiť nájomné niekomu cudziemu.”