ES – Každá situácia má svoje riešenie

Manželia Benešoví túžili po vlastnom dome už niekoľko rokov, ale nad ich snom visel veľký otáznik – ako stavbu financovať? Takmer nulová hotovosť a obava, že nedostanú hypotéku v nich vzbudzovali pocit, že dom nebudú môcť postaviť. Našťastie odborníci v Ekonomických stavbách majú takmer pre každú situáciu riešenie a Benešoví už spokojne bývajú v novom dome.

Dvanásť rokov bývali manželia Benešoví v nájomnom byte 2+1. Nad zmenou začali rozmýšľať až keď syn začal dospievať a potreboval viac súkromia a priestoru.

Nakoniec sme sa jednoznačne rozhodli pre rodinný dom. Je však potrebné dodať, že definitívne rozhodnutie padlo vtedy, keď nám rodičia darovali kus záhrady, ktorú sme mohli použiť ako stavebnú parcelu."

Skoro rok listovali v časopisoch a katalógoch, hľadali na internete a obchádzali hotové domy rôznych stavebných firiem a porovnávali. Jednou z firiem na zozname boli aj Ekonomické stavby.

Ako mnoho iných, tak aj ES sme navštívili osobne a tak nás zaujala ponuka produktov a ústretovosť pracovníkov ES, že sme už viac nehľadali."

Úžasné bolo, že naše predstavy mali podobu domu z katalógu Ekonomických stavieb. Nemuseli sme vymýšľať vlastné návrhy, len sme upravili typový dom, ktorý bol dokonalý aj pre nás."

Projekčné práce na vybranom dome prebehli rýchlo. Zlomovým bodom sa stalo financovanie stavby, ktoré sa stalo pre klientov neriešiteľné, nie však pre profesionálov z ES.

Riešili sme pre nás dosť zásadný problém a to financovanie stavby. Mysleli sme si, že hypotéku my nedostaneme. Našťastie nám odborníci v ES všetko prepočítali a pomohli nám hypotéku získať. Veľmi dôležitá pre nás bola pevná cena domu, takže sme sa nemuseli obávať, že by sa vo výsledku stavba vyšplhala do astronomických čiastok. Menšie zmeny sme uskutočnili až pri dokončovacích prácach, kedy sme niektoré položky z rozpočtu vyškrtli a niektoré naopak pridali. Stavbu sme navštevovali v podstate denne a tak sme mohli operatívne riešiť s manažérom stavby ako a kde čo zlepšiť, alebo aké technológie v jednotlivých etapách bude vhodné použiť. Všetko prebiehalo bez väščích problémov až do odovzdania domu."

Celá naša rodina je samozrejme z domu nadšená. Najväčšiu radosť má asi náš syn, ktorý hneď po nasťahovaní dostal pre seba dve izby. Náhodou sme sa sťahovali v deň jeho narodenín a tak dostal ten najkrajší darček aký si mohol priať. Náš nový dom je ale darčekom pre celú rodinu a všetci si užívame komfort, ktorý nám poskytuje."

Manželia Benešoví